Szablon
 
IndeksPublicationsGalleryFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 


 

 nauczyciele fabularni

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar

 Liczba postów : 128
 Punkty reputacji : 2796
 Reputation : 1
 Skąd : z daleka
Moderator
PisanieTemat: nauczyciele fabularni   Nie Mar 02, 2014 9:27 amNauczyciele fabularni


Na forum chronicznie brakuje nauczycieli.
Mało kto chce robić postać, którą na stałe musiałby prowadzić zajęcia.
W tym celu wprowadzamy osiem nauczycieli, którymi może pisać każdy z utworzonych im kont.
Jeśli ktoś z was ma ochotę przeprowadzić dowolną lekcję, której nie ma czasu zrobić
nauczyciel którego ktoś prowadzi, bądź też przedmiot nie ma swojego wykładowcy,
wystarczy, że wybierzecie przedmiot i odgrywając poszczególnego profesora, przeprowadzicie lekcję. Przedmioty poniżej wypisane nie są oczywiście zajęte na stałe, przez te pół-fabularne postacie,
a jedynie są zrobione na zastępstwo, jeśli nikt nie prowadzi zajęć.

Pisząc lekcje daną postacią, należy mieć na uwadze ich odgórnie narzucone cechy.
Nauczyciele nie mają swoich kart postaci, a jedynie te krótkie opisy.
Zachęcamy do wcielania się w nauczycieli na dane lekcje, bądź też inne sytuacje.
Poniżej widnieje ich spis:Mary Abney

© Lois Smith

Charakterystyka

Przysadzista, aczkolwiek bardzo elegancka czarownica. Zapewne mogłaby sprawiać wrażenie zdystansowanej i nieprzyjaznej, gdyby nie szczery uśmiech rozpromieniający twarz, całą porytą siateczką zmarszczek. Pani Abney jest wyjątkowo ciepła. Zgodnie uważamy, że to jedna z najmilszych i najbardziej pobłażliwych profesorek, co nie znaczy, że da uczniom wejść sobie na głowę! Chociaż, kto by chciał naprzykrzać się tak ugodowej i dobrej kobiecinie? Pani Abney prowadzi spokojne, rodzinne życie w Hogsmeade. Z Garethem przyjaźni się od wielu lat i to właśnie on zaproponował jej tą posadę, gdy poprzedni nauczyciel opuścił szkołę.
Cechuje się dobrym, pedagogicznym podejściem. Jeśli jakiś uczeń ma problem, niekoniecznie związany z nauką, może zgłosić się po poradę do Mary. Jako osoba niezwykle pokojowa, ta absolwentka Hufflepuffu, zawsze stara się rozwiązać różne konflikty, zarówno te między młodzieżą jak i jej współpracownikami. Każdemu poradzi tak, by znów zapanował pokój. Znana jest z tego, że jest wielką fanką dobrych sztuk czarodziejskich i Karmelowych Toffi. Jeśli więc jakiś uczeń chce jej zrobić prezent na dzień nauczyciela, zdecydowanie polecamy wręczyć koszyczek tych słodkości!


Główne informacje

✖ Przedmioty do wykładania tą postacią:   Eliksiry, Mugoloznastwo
✖ Dodatkowa funkcja: 
  Opiekun Hufflepuff'u
✖ Wiek: 66 lata
✖ Relacje: Klik
✖ Poczta: Klik
✖ Gabinet: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: maryabney

Estella Vicario

© Sarah Shahi

Charakterystyka

Estella to młoda i bardzo lubiana nauczycielka. Właściwie nawet bardziej lubiana niż szanowana, gdyż panna Vicario pozwala zwracać się do siebie per ‘ty’ i choć to raczej tajemnica (a wiadomo, że wśród uczniów nic nie pozostanie długo tajemnicą), została wyrzucona z pracy w Salem za romansowanie i deprawowanie uczniów. Oczywiście nasz dobroduszny dyrektor Hogwartu postanowił dać młodej i niedoświadczonej profesorce szansę, wszak po ostatnich skandalach chce odrobinę poprawić swoją reputację. Estella to bardzo apetyczna trzydziestojednolatka, która seksapil zawdzięcza niewątpliwie swojej orientalnej urodzie. A co do skuteczności nauczania… Cóż, to może po prostu przemilczmy, gdyż jej wyniki – w przeciwieństwie do urody – do najwybitniejszych nie należą. Nie mniej jednak na jej lekcjach nigdy nie brakuje uczniów i Ci są gotowi wstawić się za nią, gdyby tylko ktoś zarzucił, że jest złą nauczycielką, oczywiście głównie będą jej bronić przedstawiciele płci męskiej. Estella jest roześmianą sympatyczną Hiszpanką, która ma w sobie dużo luzu, może dlatego tak chętnie flirtuje z uczniami? Nigdy specjalnie nie przejmowała się zasadami, co niejednokrotnie sprowadziło na nią problemy. Całe szczęście jakimś cudem zawsze udawało się jej z nich wydostać.


Główne informacje

✖ Przedmioty do wykładania tą postacią:   Zielarstwo, Magia Lecznicza
✖ Dodatkowa funkcja: 
  Ulubiona nauczycielka wielu mężczyzn
✖ Wiek: 33 lat
✖ Relacje: Klik
✖ Poczta: Klik
✖ Gabinet: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: estellavicario

Betty Hampson

© Rooney Mara

Charakterystyka

Ta skromna, młodziutka profesorka przybyła do Hogwartu zaraz po zakończeniu praktyk na wydziale Wróżbiarstwa, Tajników Tarota i Numerologii. Pracę, jak łatwo się domyślić, dostała, bowiem sam dyrektor Hogwartu – Gareth jest jej wujkiem. Oczywiście nie zarzucamy, że nie nadaje się na to stanowisko! Po prostu, dziewczyna jest raczej bojaźliwa... Uczniowie z łatwością mogliby całkowicie zapanować nad lekcją, aczkolwiek każdy, kto już owy przedmiot wybrał woli słuchać profesorki, która zdecydowanie nie przypomina Trelawney, wróżącą każdemu rychłą śmierć. Jest typem osoby małomównej i skrytej, wszystkie przeżycia woli zachowywać gdzieś głęboko w sobie. Raczej nie uświadczysz z nią rozmowy o czymś innym, niż o przedmiotach, które prowadzi, ale kto wie! Podobno jest wielką fanką czarodziejskiej literatury, warto spytać! W wieku dwunastu lat pierwszy raz przejawiła zdolności wróżbiarskie przepowiadając wybuch pożaru w sąsiedniej wiosce. Od tego czasu ludzie niejednokrotnie zgłaszali się do niej, by postawiła im tarota, czy też powróżyła ze szklanej kuli. Jak na razie jej przepowiednie nigdy jeszcze nie zawiodły, dlatego też chętnych na wróżby zawsze pyta dwa razy, czy oby na pewno chcą wiedzieć co ich spotka. Wszakże ona nie ma wpływu na to, czy przepowiednia będzie pozytywna, czy też wprost przeciwnie.


Główne informacje

✖ Przedmioty do wykładania tą postacią:   Wróżbiarstwo, Numerlogia
✖ Dodatkowa funkcja: 
  jasnowidzenie
✖ Wiek: 28 lat
✖ Relacje: [url=czarodzieje.my-rpg.com/t3417-relacje-betty-hampson]Klik[/url]
✖ Poczta: Klik
✖ Gabinet: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: bettyhampson
Sevi Moonlight

© Shannyn Sossamon

Charakterystyka

Osoba godna zaufania uwielbiana przez wielu uczniów, którym kiedykolwiek pomagała. W Hogwarcie pracuje zaledwie od roku, ale już zdobyła serca podopiecznych i to wcale nie przez te sprawy, o których myślicie. Skradła ich serduszka troską i szczerą rozmową. Bowiem dba oto, aby wszyscy czuli się dobrze w jej towarzystwie i nie uciekali od niej gdy tylko pojawi się strzykawka w dłoni. Jej konikiem jest rozwijanie swojej wiedzy na temat, co raz bardziej wymyślnych eliksirów, opatrunków i wszystkiego, co może przynieść Ci ukojenie. Jeśli jednak chciałbyś porozmawiać o czymś mniej zobowiązującym, to możesz liczyć na to, że opowie Ci coś o mugolskich zespołach muzycznych oraz zachęci do tego, by odważnie iść przez świat. Jest przecież o niewiele lat starsza od studentów, więc zawsze słucha o ich problemach sercowych, jakby co najmniej sama w nich brała udział. Wydaje się spokojna, ale to tylko pozory. Zazwyczaj jest żywiołowa, dowcipna i troskliwa. Może czasem aż za bardzo? Jej uśmiech działa prawie jak lek przeciwbólowy, więc pewnie nie raz trafisz do Skrzydła Szpitalnego już nie tylko w celach leczniczych, ale i z tęsknoty za jej niebanalnymi uwagami.


Główne informacje

✖ Zawód postaci:   pielęgniarka
✖ Dodatkowa funkcja: 
  psycholog uczniów
✖ Wiek: 25 lata
✖ Relacje: Klik
✖ Poczta: Klik
✖ Skrzydło Szpitalne: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: sevimoonlight
Howard Forester

© Woody Allen

Charakterystyka

Na widok tego rześkiego, sześćdziesięciosiedmioletniego staruszka nie sposób się nie uśmiechnąć! Szczególnie, gdy owy profesor przemierza raźno szkolne korytarze (wspierając się przy tym na lasce!) raźno podrygując i nucąc sobie pod nosem największe hity Roznegliżowanych Boginów, Skofundowanych Wil i Starej Tiary. Oczywiście zawsze grzecznie odkłoni się studentom, a przy uczennicach zdejmie beret z głowy, gdyż uważa, że kultura i szarmancja to podstawa! Profesor szalenie rozrywkowy. Zdarza mu się nawet znacznie odbiec od tematu lekcji, żeby tylko opowiedzieć zasłyszany niedawno kawał o Merlinie, co może być jedną (i chyba jedyną!) z wad jego nauczania.
Profesor Forester, jako wolny duch, nie ożenił się do tej pory! Jak sam twierdzi, ma jeszcze dużo czasu, teraz woli szaleć i co najwyżej porywać jakieś samotne czarownice na wieczorki przy magicznym jazzie.
Na jego lekcjach nigdy nie brakuje uczniów, a wszyscy którzy tam trafiają zdają się uwielbiać tego nauczyciela. Zresztą nie dziwne, któż udzieli im ciekawszego wkładu na temat Krzyku Mandragory, jeśli nie ktoś, kto widział ich na żywo nieskończenie wiele razy?


Główne informacje

✖ Przedmioty do wykładania tą postacią:   Starożytne Runy
✖ Dodatkowa funkcja: 
  opiekun Gryffindor'u
✖ Wiek: 67 lat
✖ Relacje: Klik
✖ Poczta: [url=czarodzieje.my-rpg.com/t3545-howard-forester]Klik[/url]
✖ Gabinet: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: howardforester

Farid Sherazi

© Tony Ward

Charakterystyka

Chodzą słuchy, że ten pochodzący z Afganistanu profesor Sherazi kiedyś był graczem rezerwowym Zjednoczonych z Puddlemere, jednak nie zdążył oficjalnie wejść do drużyny, bo go wyrzucili, nikt jednak nie wie, za co. Jest dość oryginalną osobą i posiada swoje małe dziwactwa. Jedne są zupełnie nieszkodliwe, inne mogą irytować – jak fakt, że notorycznie i chyba nawet celowo zmienia imiona otaczających go osób. Fascynują go wszelkie nietypowe zwierzęta i dzikie eksperymenty z żywiołami, dlatego jego lekcje zawsze są interesujące i przynoszą uczniom dreszczyk emocji. Nawet pozornie nudna nauka latania na miotle może być z nim ciekawa, jeśli każe ci wykonywać ćwiczenia w rytm Marsylianki. Niezwykle go irytują pytania o jego życie prywatne a także marudzenie. Nie pozwala by na lekcjach uczniowie wchodzili mu na głowę i jest zwolennikiem kar w stylu dość drastycznym. Gdyby nie wytyczne Hampsona, Sherazi na pewno nieposłusznych uczniów wysyłał na samotny weekend w Zakazanym Lesie. Bywa wyjątkowo nieprzyjemny i nie obce są mu niewybredne komentarze. Nie raz skarżono się na niego, że zbyt ostro traktuje swoich podopiecznych, on jednak zdaje się tym w ogóle nie przejmować.
Farid jest zamieszany w bardzo tajemniczą sprawę. Słyszeliście o atakach wilkołaków w biały dzień w okolicach Hogwartu? Kiedyś ta sprawa nękała zamek, dziś zdaje się powracać. Nikt w całej szkole o tym nie wie, ale Sherazi jest jednym z tych wilkołaków, które za pomocą wyjątkowej mikstury potrafią zmieniać się bez pełni, na dodatek zachowując świadomość. Jaki mają cel w gryzieniu uczniów? Otóż chcą zabić tych, którzy nie wykazują się niczym interesującym. Chcą utworzyć w Hogwaracie armie młodych czarodziei składających się tylko z najwybitniejszych jednostek. Farid ma za zadnie uzbierać w szkole grupę zwolenników. Wybrać utalentowane jednostki, które mogłyby się do niego przyłączyć. Tym którzy się na to zdecydują zamierza zlecać drobne zadania, by choć nieco pogrążyć uczniów niczym się nie wyróżniających. Czyżby w ten sposób ich sprawdzał i do czegoś przygotowywał?
Cała ich grupa jest owiana tajemnicą i muszą uważać, by nie zdradzić się przy kimś niepowołanym.


Główne informacje

✖ Przedmioty do wykładania tą postacią:   ONMS, Quidditch
✖ Dodatkowa funkcja: 
  Przywódca Lunarnych, wilkołak
✖ Wiek: 42 lat
✖ Relacje: [url=czarodzieje.my-rpg.com/t3419-relacje-farida-sherazi]Klik[/url]
✖ Poczta: Klik
✖ Gabinet: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: faridsherazi

Aden Morris

©  Alexander Skarsgard

Charakterystyka

Aden to jeden z tych przystojnych, młodych czarodziejów, który rozpoczął pracę w Hogwarcie niemal zaraz po skończeniu studiów. Mówi się, że większość studentów uczęszcza na lekcje historii magii, aby przypodobać się czarującemu wykładowcy. Bzdura! Każdy, kto chociaż raz wysłuchał wykładu profesora Morrisa potwierdzi, że mężczyzna nawet o Historii Magii i Historii Czarów potrafi opowiadać tak, jakby co najmniej mówił o lataniu na smoku! Jeśli natomiast zauważy, że ktoś przypadkiem go nie słucha, już przestaje być tak czarujący! Krnąbrnych uczniów bez wahania wyrzuci z klasy odbierając punkty. Choć może sprawiać wrażenie sympatycznego, ten absolwent Slytherinu na lekcjach jest bardzo rygorystyczny. Od uczniów wymaga wiele i jeśli ktoś decyduje się na jego lekcje, musi przygotować się na ciężką pracę. Nie odpuszcza, a za braki zdań karze. I nie próbuj się z nim targować! Jest niebywale inteligentny, a wdając się z nim w puste dyskusje możesz tylko się ośmieszyć. Poza lekcjami wydaje się być dość poważnym mężczyzną, który nie wdaje się w głębsze relacje ze swoimi uczniami. Chociaż mawia się, że po prostu w doborze towarzystwa jest równie rygorystyczny i wybredny co w innych dziedzinach życia. Aden jest bowiem odrobinę zadufany w sobie. Lubi się wywyższać nad innymi, gdyż w swoim przekonaniu jest od nich o wiele lepszy. Mawia się, że złamał nie jedno serce, miejmy nadzieję, że kolejne nie będzie należało do któregoś z uczniów.


Główne informacje

✖ Przedmioty do wykładania tą postacią:   Historia Magii, Astronomia
✖ Dodatkowa funkcja: 
  opiekun Slytherin'u
✖ Wiek: 37 lat
✖ Relacje: Klik
✖ Poczta: Klik
✖ Gabinet: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: adenmorris

Marco Ramirez

© Willy Cartier

Charakterystyka

Profesor Ramirez na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyt młodym, by mieć wystarczającą wiedzę aby nauczać. Nic bardziej mylnego! Ten Brazylijczyk ukończył szkołę wcześniej aż o trzy lata! A już wieku piętnastu lat opanował zdolność animagii! Jeśli spotkasz na błoniach przechadzającą się panterę, bardzo prawdopodobne, że  będzie to właśnie owy profesor! Marco był jednym z tych niezwykłych dzieci, które pochłaniały wiedzę w ogromnych ilościach. Nim stał się pełnoletni znał już perfekcyjnie pięć języków! Oczywiście jak podkreśla, nadal nie zakończył swojej edukacji i ciągle jest głodny wiedzy. Postanowił jednak, że obecny etap życia poświęci na nauczanie innych. Jest całkiem przyjemnym młodzieńcem, któremu niekiedy nie zamykają się usta, wprost uwielbia mówić. Ma duże poczucie humoru i przez to może nawet się wydawać lekkoduchem, jednak takie myślenie jest bardzo mylne. Chłopaka pasjonują zaklęcia i nie ma w nich sobie równych. Stoczył w swoim krótkim życiu wiele pojedynków, o niektórych nawet pisano w gazetach, jako o wydarzeniach roku. Ramirez jednak jest bardzo skromnym młodzieńcem, który nie afiszuje się ze swoimi zdolnościami. Jest opanowany i nie tak łatwo go sprowokować. Ze swoim pokojowym usposobieniem jest idealnym nauczycielem, który poświęci sporo czasu by każdego dokładnie nauczyć odpowiednich zaklęć. Nie interesuje go teoria, woli uczyć praktyki, na szczęście uczniów, rzadko kiedy zleca pisemne zadania.  


Główne informacje

✖ Przedmioty do wykładania tą postacią:   Zaklęcia, OPCM
✖ Dodatkowa funkcja: 
  opiekun Ravenclaw'u
✖ Wiek: 29 lat
✖ Relacje: Klik
✖ Poczta: Klik
✖ Gabinet: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: marcoramirez
Ralph Withman

© Colin Firth

Charakterystyka

Ralph Whitman to jeden z tych nauczycieli, na których zajęcia chodzi się z prawdziwą przyjemnością, oczywiście, jeśli nauka ma dla ciebie jakąkolwiek wartość! Jest miły, ciepły i dowcipny, to prawdziwy pasjonat transmutacji, jego zajęcia są naprawdę bardzo ciekawe, a uczniów traktuje z dużą wyrozumiałością, może dlatego że jego własna córka uczy się obecnie w Beauxbatons? Nie próbuj jednak wykorzystać jego dobrego serca, bo jeśli raz przyłapie cię na kłamstwie, jesteś skończony – ostentacyjnie wyrwie cię na lekcji, do której nie jesteś przygotowany (ma niesamowitą intuicję do takich spraw), a potem w subtelny sposób ośmieszy na oczach wszystkich. Dlatego lepiej grać z nim w otwarte karty, nie twierdzić, że umarła ci daleka ciotka (kiedy szczęśliwie cała rodzina cieszy się doskonałym zdrowiem) i dlatego nie przygotowałeś się do zajęć. Przyznaj się uczciwie, że była impreza albo nie mogłeś się skoncentrować i obiecaj, że nadrobisz to do następnych zajęć. W końcu profesor Whitman też był kiedyś młody, poza tym uważa, że rolą nauczyciela jest zachęcać do zdobywania wiedzy, a nie od niej odstręczać! 
Jest wdowcem, ale nie lubi o tym mówić. Mimo osobistej tragedii jest otwartym i towarzyskim człowiekiem. Po prostu lepiej nie wspominać o jego zmarłej żonie.


Główne informacje

✖ Przedmioty do wykładania tą postacią: transmutacja, ONMS
✖ Dodatkowa funkcja: 

✖ Wiek: 45 lat
✖ Relacje: Klik
✖ Poczta: Klik
✖ Gabinet: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: ralphwithman___________________________________
Gareth Hampson

© John Kurt

Charakterystyka

Oto Gareth Hampson! Głowa całej rodziny, która tworzy Hogwart. Na pierwszy rzut oka budzi wrażenie miłego staruszka, który nie sprawia żadnych problemów, a i jest pobłażliwy w stosunku do swoich zbuntowanych uczniów, ale to nic bardziej mylnego! Kiedy trzeba to potrafi nawet nakrzyczeć na wszystkich i pokazać gdzie ich miejsce w szeregu! Dzięki temu zamek jeszcze stoi, a studenci rządni przygód nie spalili go! Gareth Hampson to też człowiek, którzy cieszy się wielkim szacunkiem pośród grona pedagogicznego, a także i wszystkich ludzi, którzy mieli zaszczyt z nim współpracować. Pomimo wielu sytuacji, które nie były zbyt chlubne dla historii szkoły, Gareth się nie poddaje i nadal sprawuje funkcję dyrektora. Choć wielu twierdzi, że rzadko go widać na szkolnych korytarzach to nie zmienia faktu, że każdego ucznia zna po imieniu i jest w stanie zapytać oto jak się trzymają rodzice, albo coś takiego. Jest szczerze zainteresowany życiem swoich podopiecznych. Chciałby, aby każdy wyrósł na prawego i dobrego czarodzieja, stąd zdarza mu się czasem wpaść znienacka na tajną schadzkę i przerwać ją z hukiem. Przecież nie godzi się, aby Hogwart był stolicą rozpusty! Zatem Gareth to człowiek, który potrafi zadbać o interesy szkoły, ale i zdarza mu się przymknąć oko na pewne sprawy. Nie pozostaje chyba nam nic innego, jak tylko pogratulować Hampsonowi tego, że tak długo trzyma się swojej posady!


Główne informacje

✖ Przedmioty do wykładania tą postacią:   brak
✖ Dodatkowa funkcja: 
  Dyrektor szkoły
✖ Wiek: 57 lat
✖ Poczta: Klik
✖ Gabinet: Klik
✖ Profil: Klik
✖ Hasło: Hasło tylko dla wyznaczonych osób
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

nauczyciele fabularni

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Szablonowe Forum  ::  :: 
sowy
-
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblog
Czarodzieje | Czarodzieje