Szablon
 
IndeksPublicationsGalleryFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 


 

 spis zawodów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar

 Liczba postów : 128
 Punkty reputacji : 2796
 Reputation : 1
 Skąd : z daleka
Moderator
PisanieTemat: spis zawodów   Nie Mar 02, 2014 9:34 am

Poniżej przedstawiamy spis czarodziejskich zawodów, które można np. wykorzystać przy tworzeniu karty postaci i opisywaniu tego czym zajmują się rodzice postaci. Nie radzimy jednak wybierać ich do gry obecnej gdyż fabuła skupia się wokół Hogwartu. Można jednak założyć, że niektóre z nich są marzeniami naszej postaci lub też zmorą najgorszą, do której zmuszają nas rodzice. Postać może kształcić się w kierunku któregoś z zawodów, co można podkreślić w trakcie rozgrywki.  


Posady w MMPrzed zapoznaniem się ze spisem należy pamiętać, że nie wszystkie stanowiska zajęte przez czarodziejów w Ministerstwie Magii, zostały tu opisane. Zatem nie ograniczaj swych myśli tylko do tych poniżej przedstawionych. Jeśli wydaje Ci się, że brakuje czegoś istotnego, koniecznie to zaproponuj lub zgłoś swoje uwagi. Nie mniej jednak jest to zbiór rzeczy najważniejszych!

Departament Czarodziejskich Gier i Sportów

Departament w Ministerstwie zajmujący się wszystkimi rodzajami magicznych gier, czyli spisywaniem zasad do nich oraz aktualizowaniem ich. Pracownicy tego departamentu muszą się zmierzyć z czynną organizacją i reklamą magicznych sportów. Wszyscy, którzy tu pracują dbają też o kondycje oficjalnej kadry danego kraju np. w Quidditchu.

Minister DCGS – podpisuje wszelkie dokumenty, jest ogólnym przedstawicielem w tej dziedzinie. Posiada również zastępcę, z którym współpracuje na równi. 

Główny sekretarz DCGS – zajmuje się on prowadzeniem wszystkich rozpisek dotyczących przyszłych mistrzostw, jak i wielu innych wydarzeń sportowych na skalę światową. Do jego obowiązków należy również aktualizowanie wszelkich spisów zasad dotyczących gier oraz wydawanie kolejnych oświadczeń czy ogłoszeń dotyczących magicznych sportów.

Kontroler DCGS – w tym departamencie jest ich naprawdę wielu. Podczas wielkich wydarzeń sportowych przynajmniej jeden musi być obecny w związku z ocenieniem tego czy wszystko przebiegło zgodnie z zasadami, które są ogólnie dostępne na magicznej witrynie Ministerstwa Magii. Takie posady otrzymują doświadczeni sportowcy, którzy oficjalnie wycofali się z brania udziału w jakichkolwiek rozgrywkach międzynarodowych.

Obserwatorzy DCGS – czynnie obserwują kolejne nowinki dotyczące nowego sprzętu sportowego oraz wielu innych gadżetów. Biorą również udział w konferencjach, gdzie są upoważnieni do podawania pewnych informacji.  Jest to stanowisko, na którym pracuje najliczniejsza grupa czarodziei w tym departamencie.
Departament Międzynarodowej 

Wspólpracy Czarodziejów

To departament, który dba oto, aby informacje płynnie przepływały z jednego Ministerstwa w danym kraju do drugiego oraz oto, aby ich współpraca nie została zakłócona. Są to również jednostki powołane w gotowości do wzywania posiłków w razie sytuacji krytycznej. Tutaj chętnie przyjmą do pracy ludzi opanowanych i obytych w świecie z umiejętnością operowania wieloma językami na raz. Wszak czarodziej z czarodziejem dogadać się jakoś musi!

Minister DMWC – główny przedstawiciel, który jest jednocześnie zastępcą Ministra Magii.  Jest ściśle związany z wszelkimi delegacjami oraz tworzeniem oświadczeń i „bezpiecznych mostów” kontaktu z Ministrami DMWC innych krajów.

Sekretarz DMWC – człowiek, który notuje dosłownie wszystko. Bowiem każde słowo może być na wagę złota, może być ważną informacją, która zakłócić domek z  kart, który jest złożony z miliona relacji i umów. To on prowadzi terminarze spotkań oraz wszelkie księgowości. Dlatego w całym departamencie pracuje ich co najmniej dziesięciu.

Ambasadorzy - wykształceni czarodzieje z innych krajów, którzy są bezpośrednimi reprezentantami Ministerstw, z których przybywają. Zazwyczaj ich kadencja trwa rok, po czym są wymieniani na kolejnych ze świeżymi pomysłami. Zdarza się jednak, że ktoś zostaje na dłużej jeżeli rzetelnie reprezentował pewne aspekty swojej narodowości.

Piśmiennicy – zajmują się przygotowywaniem wszelkich oświadczeń oraz informacji, które miałyby zostać przekazane dla władz z innych krajów. Codziennie redagują przynajmniej sto tekstów. 

Departament Przestrzegania Praw Czarodziejów

Tutaj zostaną osądzeni wszyscy niegrzeczni czarodzieje, którzy do swoich rączek wzięli różdżkę przed siedemnastym rokiem życia i zaczęli nią bezsensu machać to w lewo to w prawo i skrzywdzili przez to np. mugolskie oczy, którym nie dane jest przecież oglądać magii! Tutaj pracują Ci rzetelni ludzie, którzy wytkną Ci wszystkie błędy oraz nauczą być prawym czarodziejem!

Minister DPPC – ten człowiek musi znać na pamięć wszystkie kodeksy i inne dokumenty, które z pewnością czytuje do snu. Jest on ogólnym przedstawicielem departamentu i nadzoruje pracę swoich podwładnych. Uczestniczy też w rozprawach sądowych skrajnych przypadków.

Sędziowie DPPC – prowadzą wszelkie sprawy związane ze złamaniem prawa czarodziejów. 

Adwokatowie DPPC – nie masz własnego adwokata, a przydałby się ktoś , kto im powie, że jesteś niewinny? To do niego składasz specjalne podanie, aby przyjął Cię pod swe skrzydła i zajął się Twoją sprawą. W departamencie jest ich wielu. Prowadzą również sprawy jeśli chodzi o naciągnięcia Ministerstwa na tą złą stronę mocy. 

Prokurator DPPC – strzeże praworządności, czuwa nad ściganiem przestępstw. Do jego obowiązków należy m.in. nadzorowanie pewnych niegrzecznych jednostek, które wymagają szczególnej opieki i obserwowania każdego ich ruchu. Ma prawo nakładać na te osoby zaklęcia monitorujące i wymagać od nich zachowania pewnych norm zachowań. 

Bibliograficy DPPC – orientują się najlepiej w położeniu każdej książki w tym departamencie. Są w stanie wskazać Ci bez zaglądania na półki stronę i linijkę, w której znajdziesz odpowiedź na nużące Cię pytanie. Często również pełnią rolę tych, którzy spisują wszelkie dokumentacje dotyczące przestępstw.


Departament Tajemnic

A tutaj się dzieje dosłownie wszystko i nic. Jest wiele legend na temat tego, co się tutaj znajduje. Po feralnej przygodzie wiele lat temu i zbiciu przepowiedni oraz zmieniaczy czasu, jeszcze bardziej zaostrzono bezpieczeństwo dostania się do tego departamentu i do dziś wszelkie środki są ulepszane. Nie dostanie się już tam byle kto. Znany jest tylko jeden reprezentant tamtego miejsca, a mianowicie Minister DT. Reszta nazwisk oraz posad tam dostępnych jest utajniona. Owiany tajemnicą departament znajduje się w podziemiach wielkiego gmachu Ministerstwa.

Departament Transportu Magicznego

Tutaj załatwiane są wszelkie sprawy dotyczące magicznych autobusów, mioteł i przede wszystkim teleportacji. Tutaj co roku odbywa się rewolucja dotycząca zdawania egzaminów na teleportację i wielu innych rzeczy, które wydają Ci się na pozór banalne, a jednak wymagają przedyskutowania.

Minister DTM – koordynuje prace pozostałych pracowników, jest ogólnym reprezentantem na forum mediów. Przez jego ręce przechodzą wszystkie dokumenty dotyczące jakichkolwiek zmian w dziale komunikacji czarodziejów.

Instruktor Teleportacji – wysłannik Ministerstwa, który edukuje młodych czarodziei i uczy ich trudnej sztuki teleportacji. Do jego obowiązków należy również przeprowadzanie egzaminu.

Sekretarz DTM – do niego można znosić wszelkie wnioski i zażalenia. Jego obowiązkiem jest przekazanie wszystkich dokumentów wyższym władzom. 

Departament  Kontroli 

nad Magicznymi Stworzeniami

Jeden z departamentów Ministerstwa Magii, zajmujący się sprawami dotyczącymi magicznych stworzeń. Jednym z pododdziałów departamentu jest Komisja Likwidacji Niebezpiecznych Stworzeń.

Minister DKMS - to do niego zgłaszane są wszystkie problemy, którym należy nadać rangę podpisując szybko jakiś dokument. Uczestniczy również w wielu prezentacjach, spotkaniach. Zakres jego obowiązków jest dość obszerny przez co nie sposób wszystko wymienić wszystko od tak i po prostu.

Inkwizytorzy - podróżują po wszelkich rezerwatach, szkołach i innych miejscach, których okolice zamieszkują magiczne zwierzęta. Zazwyczaj zajmują się obserwacją osobników i sprawdzaniem warunków, w których one żyją. Decydują oni o wielu ważnych czynnikach, które później mają wpływ na możliwe przeniesienie zwierząt.

Departament Magicznych Wypadkow

i Katastrof

Departament, który nad swoimi drzwiami zawieszoną ma ogromną mapę i w zależności od niebezpieczeństwa jej dany obszar zaczyna zmieniać swoją barwę. Gdy jest ona już brunatna, sprawa wymaga natychmiastowej ingerencji tego departamentu. Zatem wszyscy ją bacznie obserwują, nawet wtedy gdy podejmują interesantów.

Minister DMWK - na tym stanowisku zwykle urzęduje człowiek bardzo spokojny, który zawsze potrafi zareagować w sposób odpowiedni. To on decyduje o tym, kto powinien zostać wezwany na miejsce wypadku i powołuje kolejnych pracowników nawet z innych departamentów czy też biur.

Zastępca DMWK - gdyż Minister nie może być wszędzie to posiada co najmniej dwóch zastępców, którzy w chwili zagrożenia otrzymują takie same uprawnienia jak Minister i wtedy podejmują również jego obowiązki.

Eksperci - dość ogólna nazwa dla tego stanowiska, lecz wszyscy pracujący w Ministerstwie Magii, doskonale wiedzą, że na tych stanowiskach pracują głównie Ci, którzy zajmują się opisywaniem katastrofy i doszukują się jej przyczyn, by w przyszłości zapobiec powtórce. Zwykle współpracują z innymi pracownikami departamentów, co usprawnia śledztwo.

Departament Niewlasciwego 

Uzycia Produktow Mugoli

Czarodzieje tak bardzo trzymają się z boku, żeby tylko mugole nie dowiedzieli się o magii, to może i mugole powinni zacząć ukrywać swoje wynalazki, co by te nie wchodziły w drogę magikom? Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile razy dziennie przeciętny czarodziej natyka się na problemy z mugolskimi sprzętami, co całkowicie utrudnia mu funkcjonowanie, ale żeby temu wszystkiemu zaradzić to mamy ku temu odpowiedni departament.

Minister DNUPM - wydaje Ci się, że wszyscy ministrowie powinni być przede wszystkim czystej krwi? To tutaj znajduje się wyjątek, bo na czele tego departamentu znajduje się zawsze człowiek o mniejszej czystości krwi i mugolskich korzeniach, które uatrakcyjniają jego kandydaturę ze względu na to, że mugole i ich narzędzia nie bywają dla niego abstrakcją. Do jednego z jego najważniejszych obowiązków należy przeglądanie podręczników do mugoloznastwa przed wydaniem ich do druku, bo wciąż uważa, że młodzi ludzie wiedzą za mało o swoich niemagicznych przyjaciołach.

Znawcy - na tych stanowiskach pracują ludzie, którzy są na bieżąco z mugolskimi wynalazkami, narzędziami. Rozpracowują je, opisują, a czasem nawet piszą projekty, a żeby nadać im pewne magiczne właściwości. 

Monitorzy - to oni namierzają wszystkich czarodziei, którzy w nieodpowiedni sposób posługują się mugolskimi przedmiotami nie rzadko posługując się przy tym magią. 

Biura w Ministerstwie Magii

• Biuro Bezpieczeństwa
• Biuro Brytyjskiego Przedstawiciela Międzynarodowej Konferencji Czarodziejów
• Biuro Dezinformacji
• Biuro Doradztwa w Zwalczaniu Szkodników
• Biuro Główne Sieci Fiuu
• Biuro Łączności z Centaurami
• Biuro Przemieszczania Skrzatów Domowych
• Biuro Wyszukiwania i Oswajania Smoków
Czarodziejskie zawody
Przed zapoznaniem się ze spisem należy pamiętać, że nie wszystkie stanowiska możliwe do zajęcia przez Ciebie czy chociaż rodziców postaci zostały tu opisane. Uwaga została skupiona głównie na tych związanych bezpośrednio z magią, więc jeśli wydaje Ci się, że czegoś brakuje śmiało to zaproponuj!

Amnezjator
Opis zawodu: Człowiek wyszkolony do usuwania pamięci np. mugolom, gdy są świadkami jakiś magicznych wypadków. Narzędziem jego pracy jest nie tylko zaklęcie "Obliviate", ale też eliksiry, hipnozy. Potrafi również zastępować usunięte wspomnienia innymi, fałszywymi. 

Aptekarz
Opis zawodu: Aptekarz zna zasady przechowywania wszelkich składników do eliksirów, potrafi doradzić, czego potrzebujesz, błyskawicznie wymienia właściwości danego składnika i też raczej nie powinien mieć żadnej alergii.

Auror
Opis zawodu: czarodziej zajmujący się łapaniem czarnoksiężników. Kandydaci przechodzą wiele trudnych testów charakteru, maskowania się, sprawności fizycznej etc. Jeśli wypadną one pozytywnie, rozpoczyna się trzyletnie szkolenie. Do wykonywania tego zawodu trzeba uzyskać następujące SUMy:
OPCM, Transmutacja, Eliksiry, Zielarstwo, Zaklęcia

Badacz kosmosu
Opis zawodu: Nie jest to odpowiednik mugolskiego astronauty. Jest to raczej wykwalifikowany czarodziej zajmujący się badaniem nowych galaktyk, zbiorów gwiazd, ciał niebieskich. Odczytuje on to w nowe klucze, które sprzyjają magii.

Bibliotekarka
Opis zawodu: choć wydaje się, że to niepozorny zawód dla spokojnych osób, to jednak należy Cię wyprowadzić z błędu! Bibliotekarka w magicznym świecie ma o wiele więcej pracy, musi nadążać za nowościami, spisami, a również czuwać nad działami ksiąg zakazanych. Przedtem musi również przejść przez studia, na które składa się m.in. poznanie starożytnej literatury czarodziei aż po czasy współczesne.

Dziennikarz
Opis zawodu: Dziennikarz obeznany jest z działaniem samopiszącego pióra, magicznego aparatu. Jest sprytny i potrafi wcisnąć się wszędzie. Nie obce mu słowo "nie", ale zwykle po prostu robi swoje dalej, z uporem starego osła. Czasami potrafi posunąć się do użycia Veritaserum

Gajowy
Opis zawodu: "Gajowego zobowiązuje się do opieki nad terenami otaczającymi szkołę i wszelkimi zwierzętami. A zatem do obowiązków gajowego należy dbać o tereny przyrodnicze oraz zwierzęta. Nie mylić jednak z uzdrowicielem zwierząt, choć te zawody można łączyć.

Instruktor szkolenia magicznych zwierząt
Opis zawodu: Człowiek, który zarabia na tresowaniu magicznych zwierząt. Ich koneser, który nie hoduje zwierząt, ani nie opiekuje się nimi, a jedynie je szkoli.

Kucharz
Opis zawodu: Kucharz magiczny wydaje się mało magicznym zawodem? Wręcz przeciwnie! Taki człowiek nie dość, że musi znać się na mugolskiej stronie kuchni, to jeszcze musi być obeznany z zaklęciami pomagającymi w kuchni, potrafić wykorzystać je w praktyce no i nie zaszkodzi tu dobra znajomość eliksirów.

Mistrz Animagii
Opis zawodu: Jest to zazwyczaj doświadczony animag, który po długich kursach nauczania potrafi nauczyć tej sztuki innego czarodzieja, który potrzebuje mentora.

Kłusownik
Opis zawodu: Taka niemiła nazwa dla człowieka, który zajmuje się transportowaniem magicznych zwierząt z miejsca do miejsca, niekoniecznie do rezerwatu. Czasem też do nielegalnych miejsc, w których np. zwierzęta są zabijane, a ich magiczne właściwości wykorzystywane bez względu na to czy jest to gatunek zagrożony.

Treser smoków
Opis zawodu: Człowiek, który przede wszystkim sprawuje opiekę nad smokami w rezerwacie. Jest on zazwyczaj przyuczony do pracy w warunkach ekstremalnych i przed przystąpieniem do pracy musi opanować milion obronnych zaklęć jak i ofensywnych. Musi być również wysportowany, ze względu na pracę, która wymaga wysiłku fizycznego. 

Twórca mioteł
Opis zawodu: Niestety na ten zawód jeszcze nie wymyślono konkretnego skrótu, ale człowiek tworzy nowe modele mioteł zaopatrzone w co raz to lepsze gadżety, dzięki czemu wszystko jest co raz szybsze, co raz efektywniejsze choć za nic nie zastąpi prawdziwych umiejętności miotlarskich. 

Twórca różdżek
Opis zawodu: Jak nazwa wskazuje, twórca różdżek produkuje różdżki. Jest to zawód wyjątkowo niebezpieczny, ponieważ twórcy różdżek zwykle muszą sami zdobywać składniki na różdżki, ponad to muszą jeszcze pomagać klientom dobierać różdżki.

Uzdrowiciel
Opis zawodu: Czarodziej po studiach Magii Leczniczej, który pracuje w jednej z magicznych klinik lub szpitali i za pomocą magii pomaga chorym czarodziejom czy też tym, którzy ulegają wypadkom. 

Zielarz
Opis zawodu: Ten zawód może być wykonywany tylko przez osoby mające cierpliwość do roślin i takie, które nie mają żadnej alergii. Wymagana dobra znajomość roślin magicznych i niemagicznych, a także zasady hodowania i postępowania z roślinami. Należy liczyć się z kontaktem z roślinami niebezpiecznymi.Formularz zgłaszania nowych zawodów:
Kod:
• [b]Wykasuj i wpisz nazwę zawodu[/b]
[list]Krótki opis: 
[/list]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

spis zawodów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Szablonowe Forum  ::  :: 
sowy
-
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblog
Czarodzieje | Czarodzieje