Szablon
 
IndeksPublicationsGalleryFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 


 

 leksykon symboli

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar

 Liczba postów : 128
 Punkty reputacji : 2796
 Reputation : 1
 Skąd : z daleka
Moderator
PisanieTemat: leksykon symboli   Nie Mar 02, 2014 9:56 am

 Leksykon symboliSpis treści:
1. Kolory.
2. Liczby.
3. Formy tasenograficzne i keromantyczne.
4. Sennik.
Kolory

CZERŃ -jako nie kolorowa barwa pozostaje w analogicznym stosunku do bieli; podobnie jak ona odpowiada absolutowi. Z tego też względu może wyrażać tak pełnię życia, jak i jego totalny brak. Nierzadko pojawia się w aspekcie nie zróżnicowania, otchłanności, zwłaszcza przy opisywaniu pra chaosu, śmierci czy ciemności. Pozostaje bliska rezygnacji i bólowi jako barwa żałobna w przeciwieństwie do bieli, która wyraża nadzieję. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że w krajach Wschodu, np. w Japonii czy Chinach, żałobnym kolorem jest biel. Czerń, będąc barwą nocy, uczestniczy w alegorycznym zestawieniu "matka- płodność –tajemnica - śmierć", dlatego też stosunkowo często jest kolorem bogiń płodności, bogiń - matek i ich kapłanek; w tym ujęciu czasami bywa symbolicznie spokrewniona z barwą krwi, czerwienią. W Chinach jest kolorem żeńskiej zasady yin i jest przeciwstawiana żółci (niekiedy czerwieni), jako uzupełniające ją przeciwieństwo. W czarnej magii jest barwą zła, negatywną.

CZERWIEŃ - barwa ognia oraz krwi, co sprawia, że jest ambiwalentna w symbolicznym ujęciu: w sensie pozytywnym znamionuje życie, miłość, natchnioną namiętność, ciepło, płodność, w średniowieczu również władzę (kolor królów); w znaczeniu negatywnym jest oznaką wojny, pożogi, niszczącej siły ognia, rozlewu krwi. Szatan i Nierządnica Babilońska są odziani w czerwień; jest to wyraz pożerającej mocy piekielnego ognia lub nieokiełznanych żądz i namiętności. W alchemii często uchodziła za barwę kamienia mądrości, rozumianego jako kamień noszący cechy światła słońca. Wibracja ta wyraża gotowość do dzielenia się, podwarunkiem braku zdominowania jej przez inne. Taktowne wyrażanie własnej woli. Stałość charakteru oraz odwaga w odkrywaniu nowych lądów wynikająca bezpośrednio z okresu szczęśliwego dzieciństwa. W negatywnym aspekcie dominuje infantylność, nieodpowiedzialność, płytkie i bezmyślne towarzystwo. Brak idei. W życiu prywatnym mogą wystąpić niekorzystne zawirowania. Egoizm, autorytaryzm, brak wiarygodności i rzetelności. Podatność na wpływy nisko rozwiniętych osób.

ZŁOTO- najszlachetniejszy z metali, będący symbolem niezmienności, wieczności i doskonałości, ponieważ w dużym stopniu wytrzymuje działanie temperatur oraz kwasu, daje się polerować, jest błyszczące i rozciągliwe. Z uwagi na swój kolor jest identyfikowane ze Słońcem, bądź z Ogniem. W ezoterycznym myśleniu jest oznaką poznania, a w chrześcijańskiej symbolice wskazuje na jedną z najwyższych cnót, miłość. Wytwarzanie złota przez alchemików, które wiązało się z szukaniem kamienia mądrości, należy widzieć przede wszystkim w ścisłym związku z dążeniem do oczyszczenia duszy, symbolizowanej właśnie przez złoto. W negatywnym ujęciu jest synonimem bogactwa, kwintesencją wszystkich ziemskich dóbr.

ŻÓŁTY - jasny kolor, bliski znaczeniu złota, światła i Słońca. Symbol wieczności i przemienienia. Kojarzony zawsze z lewą półkulą mózgową. Aktywizuje nasz potencjał intelektualny. Żółć jest jedną z barw podstawowych utożsamianą z mądrością, imaginacją oraz byciem szczęśliwym. Jest często synonimem dojrzałości, zwłaszcza w kontekście barw jesieni. Ludzie preferujący żółty kolor są łowcami przygód w duchowym sensie, wciąż poszukują nowych możliwości samo spełnienia. Chińczycy przeciwstawiali ja czerni, ale z drugiej strony ściśle z nią wiązano na zasadzie odpowiednich relacji między zasadami jin i yang. Zauważono, iż żółć powstaje z czerni, tak jak Ziemia z prawód. Dla nich oznacza ona także środek wszechświata, stąd jest to barwa cesarza. Często rozróżniano odcienie żółci: złotożółty- dobry, jasny, żółty niczym siarka- zły. Dla islamistów kolor ten oznacza mądrość oraz dobrą radę, natomiast bladożółty- zdradę bądź oszustwo.

SREBRNY - jak rzadko który łatwo dostosowuje się do innych, może być łączony z wieloma innymi barwami. Zwalcza stany letargiczne, kojarzone generalnie z perłami, Księżycem i kobiecością. Mowa jest srebrem, milczenie złotem.

BŁĘKIT - barwa nieba, oddali, wody. Odczuwana jest najczęściej jako przejrzysta, niematerialna i chłodna, czysta. Jest to barwa boskości, prawdy i - w sensie trwania przy prawdzie: oraz z uwagi na trwały firmament nieba - wierności. Jako symbol czystości jest barwą płaszcza Mafii; na Wschodzie do dzisiaj uchodzi za kolor chroniący przed złym spojrzeniem.

FIOLET- barwa znajdująca się pomiędzy czerwienią a błękitem, jest symbolem pośredniczenia, równowagi, miary i umiarkowania (między niebem a ziemią, duchem a ciałem, miłością a mądrością itp. Barwa Męki Chrystusa w sensie symbolicznej aluzji do pełnego związania się Boga z człowiekiem poprzez Mękę i Śmierć Chrystusa.

INDYGO - jako barwa wywodząca się z ciemnoniebieskiego spektrum ma silne lecznicze właściwości. Zbyt często nosząc ten kolor możemy nieświadomie i niechcący spowodować silną stymulację wibracji Trzeciego Oka, co z kolei może doprowadzić do zaburzenia energetycznego całej aury.

NIEBIESKI - barwa uspokajająca i ziębiąca. Jasnoniebieski wpływa pozytywnie na oczy. Kolor łagodzący, wprowadza spokój i pogodę ducha. Jest także kojarzony z konserwatyzmem i obowiązkowością a także z namysłem, samoobserwacją i introspekcją, Ludzie noszący tę barwę, przy pewnej wewnętrznej aktywności wykazują się najczęściej bardzo dużym poczuciem sprawiedliwości, również w stosunku do własnej osoby. Lojalni w przyjaźni, ostrożni wobec obcych. Ludowa tradycja nie darzy niebieskiego szczególną sympatią.Znane są powiedzenia niebieski ptaszek czy niebieskie migdały.

PURPURA - wybitnie zwracający uwagę, kojarzony z żałobą, pompatycznością, ceremonialnością i uroczystościami. Ciężki gatunkowo kolor, cechujący ludzi aroganckich i wyniosłych o silnej indywidualności, nierzadko popadających w ekscentryzm. Często miewają górnolotne koncepcje życia, ciążą w stronę snobizmu i elitarności. To kolor otwierającego się kwiatu, wstawanie zorzy polarnej i ostatnie promienie zachodzącegosłońca. Może wywoływać ekstazę, po której dość szybko następuje krótka faza irytacji a następnie depresji.

SZARY - obserwowany w aurze jest zawsze oznaką istniejącej choroby. Jest barwą ostrożności, rozwagi, rozsądku, kompromisu, momentem równowagi pomiędzy dwoma skrajnościami. Ludzie noszący tę barwę poszukują wewnętrznego spokoju i rozluźnienia, nie martwiąc się jednocześnie wewnętrznymi źródłami energii. Często wybierany przez ludzi starszych, pragnących resztę życia przeżyć bez wzlotów czy upadków. W sesjach czytania aury jest zawsze najtrudniejszym kolorem do zinterpretowania.

ZIELEŃ - kolor królestwa roślin, zwłaszcza tych wschodzących wiosną; życia, świeżości. Kolor pośredni pomiędzy czerwienią ognia, a błękitem nieba. Chociaż zieleń jest stosunkowo często przeciwieństwem czerwieni, zdarza się, iż ją zastępuje, ale wówczas gdy występuje jako barwa życia. Symbolizuje również nadzieję, długie życie i nieśmiertelność. Chińczycy ujmują ją w symbolicznym związku z błyskawicą i piorunem, drewnem, a także zasadą yin- yang. Wśród islamistów jest kolorem materialnego i duchowego zdrowia, barwą mądrości i proroków. Z kolei alchemicy postrzegali procesy przemiany jako interakcje pomiędzy tymi dziedzinami, które były symbolizowane przez męską czerwień i żeńską zieleń. U nich, jak i u okultystów istotną rolę odgrywa zielone światło, występujące zarówno w naturze przy spalaniu różnych chemicznych substancji, jak i jako dające się zaobserwować świetlne zjawisko podczas wschodu i zachodu Słońca [chodzi o zielony promień]. Jest to oznaka oświecenia, jak i śmierci oraz życia. Alchemicy widzieli też tajemny ogień, żywego ducha, w obrazie zielonego, przezroczystego i dającego się topić kryształu. 

BRĄZ - jest barwą silnych i solidnych ludzi, tzw. robotników tego świata, wytrwałych i cierpliwych. Sumienni, odpowiedzialni, stali w poglądach lekkimi skłonnościami w stronę konserwatyzmu. Nie są spontaniczni. Największym problemem brązowych jest ich mała ruchliwość i niezdolność do szybkiego dopasowywania s o zmieniających się okoliczności. Stale noszący ciemny brąz kumulują w sobie negatywne cechy tej barwy- są ociężali, bierni, ospali, stapiają się z tłem, nie chcą rzucać się w oczy. Często bywa wybranym kolorem ludzi cierpiących na dolegliwości trzustki i głębokie depresje. W kolorze franciszkańskich habitów jest barwą ascezy, pokuty, cierpienia i podporządkowania.
Liczby

1 - początek, narodziny, siła, energia, moc, świeżość. Jest to liczba całości, jedności, koncentracji, tworzenia. Symbolizuje władzę, władcę, przewodzenie, przywódcę, szefa, ojca, kierownika, dyrektora, młodość, żywotność, agresywność, zapał.

2 - reakcja, emocje, uczucia, wrażliwość, świat wewnętrzny, psychika, przynosi wraz z sobą pewne rozdarcie i tragedię rozbicia tego, co kiedyś było połączone. Dwójka niesie z sobą niepokój, lęk, obawy, izolację, wyciszenie. Jest zupełnym przeciwieństwem agresywnej i silnej jedynki, to wycofywanie się. Jest to liczba podzielenia, rozdwojenia. Niesie z sobą pierwiastek kobiecy, naturę. To matka, siostra, żona, przyjaciółka. Żeńskość dwójki uzupełnia się z męskim aspektem jedynki. 

3 - Pitagoras trójkę przyporządkował trójkątowi równobocznemu, figurze o idealnych proporcjach i harmonii. Trójka symbolizuje jedność, harmonię, stabilizację i równowagę. Cechuje ją ruch, dynamizm, zmienność i mobilność. Symbolizuje przedsiębiorczość, inteligencję, dowcip, zdolności artystyczne, silny intelekt, rozmowność, bystrość, sprawne myślenie, zdolności językowe. Jest liczbą ludzi zajmujących się handlem, nauczycieli, dziennikarzy, pisarzy, podróżników, transportowców, kierowców. Ludzie pod jej wpływem są ciągle w ruchu, nie mogą znieść bierności i lenistwa. Trójka jednakże wywołuje chaos, bałagan, rozgardiasz, zamieszanie, wznieca kłótnie, skłania do oszustw, kłamstw i oszczerstwa.

4 - liczba, której Pitagoras przyporządkował kwadrat. Symbolizuje wszelkie ograniczenia życiowe, pracę, trud, powściągliwość, obowiązki. Kwadrat oznacza materię, a więc wszystko to co nas zmusza do konkretnej i realnej pracy. Ludzie obdarzeni tą wibracją żyją z poczuciem ciężaru i trudu. Nic im w życiu nie przychodzi łatwo i szybko. Czwórka nie przynosi spektakularnych efektów, ale obficie wynagradza dyscyplinę, obowiązek i cierpliwość. Wprawdzie 4 niesie z sobą skłonności do depresji i pesymizmu, to pozwala jednak przetrwać najcięższe zmagania losu. Czwórka to liczba ludzi wykonujących ciężką pracę: robotników, rolników, górników, policjantów, żołnierzy, urzędników, służących, lokajów, sprzątaczek, mechaników itd. 

5 - liczba skłaniającą do zabawy, przyjemności i miłości. Wyraża sobą potrzebę twórczego działania, swobody, wolności, niezależności. Ludzie obdarzeni tą wibracją lubią rozmach, spektakularne działania, przepych, bogactwo, luksus. To liczba artystów, aktorów, piosenkarzy, poetów, malarzy, pisarzy. Piątka daje optymizm, poczucie humoru, potrzebę przyjemności życiowych, zbytek, rozrzutność. Piątka daje również popularność, sławę, bogactwo, ale może przynosić także zarozumiałość, lenistwo, despotyzm i ekstremalne zachowania. Ludzie obdarzeni tą liczbą gromadzą wokół siebie ludzi, dlatego mogą sprawować stanowiska kierownicze. 

6 - wrażliwość, opiekuńczość, pracowitość, inteligencję, uczucia, miłość, ale bardziej w wersji platonicznej niż zmysłowej. Szóstka to liczba ludzi pracy, ciągle zagonionych, poświęcających się obowiązkom i powinnościom życiowym. Symbolizuje troskę o ciało, higienę, zdrowie, zdrowy styl życia, leczenie i profilaktykę leczniczą. Ludzie obdarzeni tą wibracją posiadają skłonność do opiekowania się innymi i służenia. To lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, handlowcy, urzędnicy, dietetycy. Ludzie ci cenią sobie powinność, dyscyplinę, wierność. Są obowiązkowi i sumienni. Poświęcają się dla firmy, ale i dla własnej rodziny, bądź najbliższych. 

7 - liczba duchowości i świętości. Zachęca do poszukiwań religijnych i duchowych. Ludzie obdarzeni tą wibracją wykazują wielką wrażliwość i intuicję. Znajdziemy pośród nich wielu duchownych, muzyków, poetów, malarzy, filozofów. Ludzie ci są trochę nieobecni, oddaleni od rzeczywistości i realnego świata, zagłębieni w mistyczne i duchowe rozważania. Posiadają ogromne pokłady wrażliwości i współczucia. Chcą nieść pomoc i pociechę cierpiącym i samotnym. W negatywnej formie siódemka wzmacnia problemy psychiczne. Czasem pojawiają się pod wpływem tej wibracji skłonności samobójcze i nałogi.

8 - to jakby przeciwieństwo siódemki, oznacza siłę, rozmach, potęgę. Ludzie pod jej wpływem wykazują dużą energię, pragnienie osiągnięcia sukcesu. Ciągnie ich do polityki, biznesu, władzy. Potrzebują spełnienia w realnym świecie i konkretnych osiągnięć. Są maksymalistami: albo wszystko, albo nic. Potrafią jednakże być bezlitośni i okrutni, gdy chodzi o osiągnięcie celu. Dlatego potrzebują mieć realną władzę, choćby to była mafia lub gang. W świecie polityki i biznesu lubią stać z boku i w cieniu. Nie potrzebują popularności, wystarczy, że wywierają wpływ na tych, którzy są na świeczniku. Ósemce patronuje Skorpion i planeta Pluton. 

9 - jest liczbą rozproszenia. W tej fazie człowiek nie zatrzymuje nic dla siebie, lecz oddaje to co ma najlepszego światu. Liczba ta zachęca do ciągłego ruchu i zmian. Ludzie urodzeni pod jej wpływem są ciągle w podróży, nie mogąc odnaleźć spokojnej przystani. Wibracja ta zachęca do zdobywania wiedzy, uczenia siebie i innych. To liczba podróżników, globtroterów, uczonych, mędrców, ale i prawników, nauczycieli, kaznodziei i kapłanów, teologów i filozofów. W tej fazie człowiek poświęca się dla wiedzy i dla dobra ludzkości, nie gromadząc dóbr i przywilejów. Dlatego występuje niebezpieczeństwo rozproszenia i braku spokoju. 

11 - zwykle towarzyszy ludziom o wielkiej wrażliwości, posiadających kontakty z wyższymi siłami. To mistycy, prorocy, święci. Ale i osoby niezrównoważone duchowo i psychicznie, fanatycy, buntownicy, nawiedzeni. 

22 - najpotężniejsza liczba jaką znamy. Ludzie pod jej wpływem mają realny wpływ na światowe wydarzenia. To wielcy mędrcy, mistrzowie i uczeni. To ludzie stworzeni by być na czele przemian. Pionierzy, bohaterowie, przywódcy obdarzeni ogromnymi możliwościami i darami. 

33 - symbolizuje doskonałą harmonię, prawość, uczciwość.
Formy tasenograficzne i keromantyczne

Aligator - zdrada, wypadek
Anioł - dobra wiadomość
Arkada - ślub, podróż zagraniczna
Bagnet - drobny wypadek
Balon - krótkotrwałe kłopoty
Beczka - przyjęcie
Bęben - sprzeczka, plotki, skandal
Biurko - list z dobra nowiną
Biżuteria - prezent
Bluszcz - niezawodny przyjaciel
Błazen - przyjęcie lub spotkanie
Boja - nie trać nadziei
Brama - przyszłe szczęście
Bransoleta - przyszły ślub
Brzytwa - kłótnia, rozstanie
Budynek - przeprowadzka
Bukiet - miłość i szczęście
Bumerang - zawiść i perfidia
But - osłona przed cierpieniem
Butelka - przyjemność
Byk - kłótnia
Cymbałki - nieszczera miłość
Cygaro - nowi znajomi
Chleb - nie marnuj
Chmury - przed tobą problemy
Chorągiewka - niezdecydowanie
Czajniczek - zebranie komisji
Czajnik - lekka choroba
Czapka - uwaga na kłopoty
Diabeł - zły wpływ
Dom - bezpieczeństwo
Drabina - awans
Drzewo - zmiany na lepsze
Dzban - poprawa pozycji, zdrowie
Dzbanek do kawy - lekka choroba
Dziadek do orzechów - kłopoty przemijają
Działo - wiadomość o żołnierzu
Dzwon - niespodziewana wiadomość
Fartuch - nowy znajomy
Fasola - ubóstwo
Filar - oparcie w przyjacielu
Filiżanka - nagroda za pracę
Flaga - niebezpieczeństwo
Fontanna - szczęście
Gad - fałszywy przyjaciel
Garnek - praca społeczna
Gęś - nieoczekiwani goście
Girlandy - wielki zaszczyt, sukces
Gitara - szczęście w miłości
Głowa - nowa okazja
Gniazdo - zgoda w domu
Gołąb - ważna wiadomość, pomyślność
Gondola - podróż, romans
Góra - duże ambicje, przeszkoda
Grabie - zorganizuj się
Gramofon - przyjemność
Gruszka - zadowolenie finansowe
Grzebień - fałszywy przyjaciel
Grzyb - powroty, domek na wsi
Gwóźdź - ostry ból, niesprawiedliwość
Gwiazda - szczęście, zdrowie, pomyślność
Harfa - zgoda w miłości
Igła - podziw
Iglica - pech, mała zwłoka
Infuła - zaszczyty
Insekt - drobne problemy do rozwiązania
Jabłko - sukces w interesach
Jacht - przyjemność
Jajko - pomyślność, sukces
Jaskółka - niespodziewana podróż
Jastrząb - nagłe niebezpieczeństwo
Jednorożec - ślub w ukryciu
Jeleń - dyskusja lub kłótnia
Jeździec - mnóstwo wiadomości
Jodła - sukces artystyczny
Kaczka - nadchodzą pieniądze
Kajdanki - mogą być kłopoty
Kałamarz - list
Kangur - domowa harmonia
Kapelusz - zmiana, nowe zajęcie
Kapusta - zazdrość przyczyną kłopotów
Katarynka - pomyślność
Kieliszek - mija niebezpieczeństwo
Klatka - przeszkody, spory
Klepsydra - czas podjąć decyzję
Klucz - nowe możliwości, otwarte drzwi
Kobieta - przyjemność
Kolczyk - nieporozumienie
Kolumna - awans, sukces
Koło - dobry los, zasłużony sukces
Kometa - niespodziewany gość
Komin - ukryte ryzyko
Kominek - sprawy związane z domem
Kompas - podróż, zmiana pracy
Koniczyna - powodzenie, spełnienie marzeń
Koń - romans, wieści od kochanka
Koperta - dobra wiadomość
Korona - zaszczyty, sukces, spadek
Kosa - zagrożenie
Kot - kłótnia, zdrada, fałszywy przyjaciel
Kotwica - romans, sukces w interesach
Kowadło - sumienna praca
Koza - wiadomość od marynarza, bądź czujny
Krab - nieprzyjaciel
Krowa - pomyślność
Król - potężny sojusznik
Kruk - zła wiadomość
Krzesło - niespodziewany gość
Krzyż - kłopot, choroba
Książka - trudna sytuacja
Kufer - ważna decyzja, długa podróż
Księżyc - przygoda miłosna
Kura - domowe szczęście
Kwiat - spełnienie życzeń
Lampa - bezwartościowe zajęcie
Laska - gość
Latawiec - spełnienie życzeń
Latarka - zmiany na lepsze
Latarnia morska - sukces dzięki przyjacielowi
Lew - wpływowi przyjaciele
Lis - zdradliwy przyjaciel
Liść - pomyślność
Lornetka - kłótnia, utrata przyjaciela
łańcuszek - zaręczyny lub ślub
Łabędź - pełne zadowolenie
Łopata - unikaj stronniczości
Łódka - wizyta przyjaciela
Łuk - podróż zagraniczna
Łyżka - hojność
Małpa - figlarny komplemenciarz
Maska - oszustwo
Medal - nagroda, ktoś cię doceni
Mężczyzna - gość
Miecz - rozczarowanie, kłótnie
Miotła - znikną małe kłopoty
Miska - problemy domowe
Młotek - pokonanie przeszkód
Moneta - spłata długu
Most - okazja na sukces
Motyka - sukces zdobyty ciężka pracą
Motyl - płochość, frywolność
Mrówka - sukces poprzez wytrwałość
Mucha - zadrażnienia w domu
Muszla - dobra nowina
Mysz - kradzież
Namiot - podróż
Naparstek - zmiany w domu
Niemowlę - seria drobnych kłopotów
Nietoperz - rozczarowanie w podróży
Nożyczki - separacja, sprzeczka w domu
Nóż - zerwane stosunki
Obroża - twój sukces zależy od innych
Okno - przyjacielska pomoc
Okrąg - sukces, ślub
Orzeł - zmiana na lepsze
Osa - kłopoty w miłości
Ostryga - zysk finansowy, zaloty
Ośmiornica - niebezpieczeństwo
Owca - pomyślność
Paczka - niespodzianka
Pająk - nadchodzą pieniądze
Palma - sukces, zaszczyty
Pantofel - zmiana na lepsze
Paproć - niewierny kochanek
Papuga - podróż, skandal
Parasol - przykrości, potrzeba schronienia
Paw - ziemia, bogactwo
Pielęgniarka - kłopotliwa tajemnica
Pierścionek - długie narzeczeństwo
Pies - dobry przyjaciel
Pięść - sprzeczka
Piłka - zmienne koleje losu
Piórko - niestabilność, niespójność
Piramida - trwały sukces
Pistolet - zagrożenie
Płot - ograniczenie działań
Podkowa - pomyślność
Policjant - skryty wróg
Pompa - hojność
Portmonetka - zysk
Powóz - rozczarowanie
Profil - nowy znajomy
Ptak - dobra wiadomość
Pudełko - zguba się znajdzie
Ręka - przyjaźń
Rękawiczka - wyzwanie
Rondel - niepokoje
Ropucha - strzeż się pochlebstwa
Róg - obfitość
Róża - popularność
Rura - rozwiązanie problemu
Samochód - pomyślność
Samolot - niespodziewana podróż
Schody - poprawa życia
Serce - miłość i małżeństwo
Sęp - strata, kradzież
Siekiera - pokonane trudności
Sierp księżyca - podróż
Skrzydła - wiadomość
Skrzypce - egoizm
Słoń - trwały sukces, mądrość
Słońce - siła, szczęście, sukces,
Smok - nieprzewidziana zmiana
Sowa - plotka, skandal, przegrana
Spadochron - uniknięcie niebezpieczeństwa
Statek - udana podróż
Stokrotka - szczęście w miłości
Stopy - ważna decyzja
Stół - zebranie towarzyskie
Strzała - zła wiadomość
Strzelba - zmartwienie, kłótnie
Szczur - zdrada
Szkielet - choroba, strata pieniędzy
szklanka - jedność
Sztaluga - sukces artystyczny
Sztylet - bliskie niebezpieczeństwo
Szubienica - towarzyska porażka
Śmietniczka - dziwna wiadomość
Świeca - dążenie do wiedzy
Świnia - sukces materialny
Taczki - spotkanie ze starym przyjacielem
Talerz - kłótnia w domu
Tancerka - rozczarowanie
Telefon - kłopot z pamięcią
Teleskop - przygoda
Torba - przed tobą pułapka
Tory - długa podróż
Trójkąt - coś nieoczekiwanego
Trójząb - sukces na morzu
Trumna - zła wiadomość
Ucho - niespodziewana wiadomość
Ul - pomyślność
Urna - bogactwo, szczęście
Wachlarz - niedyskrecja, flirt
Waga - sprawa sadowa
Wagon towarowy - ślub
Wanna - rozczarowanie
Wazon - przyjaciel w potrzebie
Wąż - nienawiść, wróg
Wiatrak - sukces poprzez ciężką pracę
Widelec - fałszywy przyjaciel
Widły - kłótnie
Wieloryb - sukces w interesach
Wielbłąd - pożyteczna wiadomość
Wieniec - czekają cię zaszczyty
Wieża - okazja, rozczarowanie
Wilk - zazdrość, egoizm
Winogrona - szczęście
Wiosło - pomoc w kłopotach
Wodospad - bogactwo
Wóz - sukces w interesach
Wulkan - niekontrolowane emocje
Zając - wiadomość o przyjacielu
Zakonnica - kwarantanna
Zamek warowny - małżeństwo dla pieniędzy
Zasłona - sekret
Zebra - niespokojny tryb życia
Zegar - myśl o przyszłości
żaba - sukces, dzięki zmianie pracy
Żółw - krytyka
Żuk - trudne przedsięwzięcie
Żyrafa - pomyśl zanim coś powiesz
Sennik

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

leksykon symboli

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Szablonowe Forum  ::  :: 
sowy
-
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog
Czarodzieje | Czarodzieje