Szablon
 
IndeksPublicationsGalleryFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 


 

 wróżbiarstwo - podręcznik

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar

 Liczba postów : 128
 Punkty reputacji : 2796
 Reputation : 1
 Skąd : z daleka
Moderator
PisanieTemat: wróżbiarstwo - podręcznik   Nie Mar 02, 2014 9:57 am

Wróżbiarstwo
Tismene A'Rgh
Spis treści:
1. Sposoby odczytywania przyszłości.
2. Zodiak i horoskop.
3. Keromancja.
4. Tasenografia.
5. Onejromancja.
6. Chiromancja.
7. Krystalomancja.Sposoby odczytywania przyszłości
aeromancja - wróżenie ze stanu powietrza, chmur, komet

alektriomancja - wróżenie przy użyciu koguta

aleuromancja - wróżenie za pomocą ciasta

alomancja - wróżenie za pomocą soli

astragalomancja - wróżenie za pomocą kostek, kamyków lub kawałków drewna

astrologia - wróżenie na podstawie układu ciał niebieskich

chiromancja - czytanie z linii rąk

dafnomancja - wróżenie z lauru

gastromancja - wróżenie z odgłosów wydobywających się z brzucha

geomancja - wróżenie z rozrzuconych kamieni, żwiru, patyczków, klejnotów itp.

hieromancja - wróżenie z chodu i trzewi zwierzęcia przeznaczonego na ofiarę

idolomancja - wróżenie z figurek, wizerunków i posągów

kartomancja - wróżenie z kart, w tym karty tarota

kataptromancja - wróżenie ze zwierciadła

kattabomancja - wróżenie z naczyń wykonanych z metalu

keromancja - wróżenie z lanego wosku

kleromancja - wróżenie za pomocą kości

krystalomancja - wróżenie z kryształów, luster lub kryształowej kuli

litomancja - wróżenie z kamieni szlachetnych

logarytmancja - wróżenie za pomocą logarytmów

macharomancja - wróżenie z noży

nekromancja - wróżenie z ludzkich wnętrzności

numerologia - wróżenie oparte na symbolice cyfr

oinomancja - wróżenie ze strużki rozlewanego wina

omfalomancja - wróżenie z pępka

onejromancja - wróżenie z marzeń sennych

ornitomancja - wróżenie z lotu ptaków

piromancja - ew. pyromancja - wróżenie z ognia

przepowiadanie pogody

sciomancja - wróżenie z cieni

skapulimancja - wróżenie z pęknięć na powierzchni wypalonej kości

stareomancja - przepowiadanie przyszłości z żywiołów

teriomancja - wróżenie z dzikich zwierząt

tasenografia - wróżenie z fusów

tuframancja - wróżenie z popiołów

tyromancja - wróżenie ze sposobu, w jaki ścina się ser

wróżenie z run

wróżenie z ryżu (Tybet)

Yijing

Jak widzisz, technik wróżbiarstwa jest naprawdę wiele. Jednak w szkole podstawowej zajmiemy się tylko najbardziej podstawowymi spośród nich.Zodiak i horoskop
zodiak - sfera, która rozciąga się nad naszymi głowami na niebie, wykreślona przez starożytnych astrologów i astronomów, po obu stronach ekliptyki i jest podzielona na dwanaście gwiazdozbiorów.
horoskop - przepowiednia sporządzona na podstawie układu ciał niebieskich

Zodiak składa się z dwunastu znaków, które przyporządkowane są czterem żywiołom i trzem jakościom. Cztery żywioły to ogień, woda, ziemia i powietrze. Starożytni uznali je za główne składniki wszechświata. Z koncepcji tej korzystali także średniowieczni magowie i alchemicy. Dziś od określenia jakości i żywiołów rozpoczynamy interpretację horoskopu.

Ogień jest żywiołem, który pobudza i działa.
Ziemia jest fundamentem, na którym powstają trwałe dokonania.
Powietrze inspiruje i pozwala rozprzestrzenić się informacjom.
Woda to uczucia, emocje, sny i sprawy ukryte w podświadomości.

Te cztery żywioły mogą istnieć w trzech jakościach:

Jakość kardynalna sprawia, że żywioł jest w ciągłym ruchu.
Jakość stała sprawia, że ojawia się w swojej zwykłej postaci.
Jakość zmienna powoduje, że żywioł pragnie zmienić swój stan skupienia.

W ten sposób każdy znak zodiaku ma swój żywioł i swoją jakość. Dzięki temu tworzy niepowtarzalną kombinację tych elementów. Jest jeszcze piąty żywioł, który wprawia w ruch koło zodiaku. Ten piąty element to duch, którego miejsce jest w środku zodiakalnego koła.


Wyróżniamy następujące znaki zodiaku (kolor nazwy gwiazdozbioru, to kolor żywiołu, użyty wcześniej. Natomiast kolor nazwy łacińskiej to barwa jakości danego znaku). Pod mottem zapisano wyobrażenie znaku ze względu na żywioł i jakość.


Baran
Aries
21 marca - 19 kwietnia
„Jestem i działam, idę naprzód. Moim motto jest aktywność, agresja, przywództwo, początek.”
jakość kardynalna
wybuchający płomień


Baran jest pierwszym znakiem zodiaku, więc i osoby urodzone ze Słońcem w tym znaku muszą być wszędzie i zawsze pierwsze. Barany są bezpośrednie, szczere, wręcz obcesowe, nie bawią się w niuanse – i tego samego oczekują od innych. Nie interesują ich długie rozważania ani planowanie – najważniejsze jest dla nich to, co tu i teraz. Są nieskomplikowane, kierują się pierwszym impulsem, przez co mają w sobie coś z dzieci. Lubią zaczynać nowe rzeczy i cały czas działać, nie potrafią dłużej usiedzieć spokojnie na jednym miejscu.
Mają siłę przebicia, są spontaniczne, bezpośrednie, pełne polotu, dynamiczne. Barany działają bez wahania i nie obawia się kompromitacji.Otwarte na nowości. Nie przeżywają długo niepowodzeń i nie zniechęcają się nimi, tylko szybko dochodzą do siebie i dalej idą naprzód.
Barany bywają agresywne, nieostrożne, niecierpliwe. Pozbawione taktu i delikatności w wypowiadaniu swoich opinii. Ich bezpośredniość może ranić co wrażliwsze osoby.
Przyjazne znaki: Lew, Strzelec, Bliźnięta, Wodnik


Byk
Taurus
20 kwietnia - 22 maja
„Gromadzę i posiadam, doceniam i rozkoszuję się. Jestem stały, przyziemny, wytrzymały, zmysłowy.”
jakość stała
zaorane pole

[/center]

Byki poświęcają dużo uwagi przyjemnościom zmysłowym i wygodom. Można powiedzieć, że odbierając rzeczywistość wszystkimi zmysłami najbardziej czują, że żyją. Są niezwykle stałe i konsekwentne w swoich upodobaniach i zapatrywaniach. Gdy już coś im się spodoba lub się do czegoś przyzwyczają, trudno je przekonać do zmiany zdania, dlatego znane są z uporu. Byki lubią posiadać, zarówno rzeczy materialne, jak i osoby – przyjaciół lub partnerów. Świadomość, że mają coś lub kogoś swojego jest bardzo ważna dla ich poczucia bezpieczeństwa.
Byki są zdecydowane i uparte, doprowadzają swoje zamierzenia do końca. Myślą w sposób pragmatyczny i rzeczowy. Zdolne do tworzenia długotrwałych relacji, bardzo oddane i stałe w uczuciach.
Bywają apatyczne i powolne. Pewna jednostronność myślenia utrudnia im dostrzeganie niektórych możliwości i rozwiązań. Mają problem z odróżnieniem rzeczy ważniejszych od mniej ważnych. Bywają zaborcze.
Przyjazne znaki: Panna, Koziorożec, Rak, Ryby


Bliźnięta
Gemini
23 maja - 21 czerwca
„Myślę i mówię, zbieram i przekazuję informacje. Jestem gadatliwy, ciekawski, towarzyski.”
jakość zmienna
powiew wiatru


Główną sferą zainteresowania Bliźniąt jest zbieranie informacji i przekazywanie ich. Są zmienne i elastyczne. Sprytne i błyskotliwe, lubią intelektualne konwersacje i szybko się nudzą, gdy nie otrzymują wystarczającej stymulacji dla swojego umysłu. Umieją się oddzielać emocjonalnie od innych, dzięki czemu są obiektywne, ale moga być odbierane jako chłodne i zdystansowane. Łatwo zdobywają wiedzę, lecz nie zawsze jest ona głęboka i wyspecjalizowana, gdyż Bliźnięta nie potrafią się dłużej koncentrować na jednym zagadnieniu i szybko zmieniają zainteresowania.
Ciekawość Bliźniąt umożliwia im zdobycie wszechstronnej wiedzy. Potrafią być obiektywne i podejmować racjonalne działania, nie zakłócone emocjami. Mają cięte, nieco ironiczne poczucie humoru.
Łatwo rozpraszają się, wiele rzeczy zaczynają i nie kończą. Mają skłonność do żonglowania faktami bez głębszego zaangażowania emocjonalnego. Wieczne powątpiewanie. Tendencja do racjonalizowania uczuć.
Przyjazne znaki: Waga, Wodnik, Baran, Lew


Rak
Cancer
22 czerwca - 22 lipca
„Czuję, przeżywam, martwię się, kontempluję. Jestem delikatny, konserwatywny, uczuciowy.”
jakość kardynalna
wezbrana rzeka, rosa


Raki mogą sprawiać wrażenie bojaźliwych i nieśmiałych. Czasem wręcz zachowują się tak, jakby cały świat stanowił dla nich zagrożenie. Bardzo silnie się przywiązują, zarówno do ludzi, jak i do rzeczy. Zdarza się, że gromadzą przedmioty z pozoru bezużyteczne ze względu na ich wartość sentymentalną i związane z nimi wspomnienia. Raki są niezwykle wrażliwe, także na własnym punkcie. Na urazy i przykrości zwykle reagują wycofaniem się i przeważnie unikają bezpośredniej konfrontacji. Chętnie otaczają się ludźmi, których starają się do siebie przywiązać przez okazywaną pomoc i opiekę, gdyż panicznie boją się opuszczenia.
Raki mają wielką wyobraźnię i nieomylny instynkt prowadzący je do celu, choć często działają nie wprost. Potrafią wyczuwać myśli innych i reagować na nie. Są zdolne do przeżywania najgłębszych uczuć.
Raki bywają nieśmiałe i lękliwe. Bardzo podatne na zmiane nastrojów, mogą sprawiać wrażenie kapryśnych i nieprzewidywalnych. Problemem może być też brak samodzielności i kurczowe trzymanie się już poznanych, “oswojonych” sytuacji i wyobrażeń.
Przyjazne znaki: Ryby, Skorpion, Byk, Panna


Lew
Leo
23 lipca - 23 sierpnia
„Patrzcie na mnie i podziwiajcie - jestem w centrum uwagi. Wielkoduszność, autorytet, dramatyzm.”
jakość stała
ogień w palenisku


Lwy są pewne siebie, dumne i obdarzone radością życia. Zachowują się w sposób ekspresyjny i dramatyczny, jakby były aktorami na scenie. Bardzo im zależy na akceptacji innych i zwróceniu na siebie uwagi, co może być brane za próżność i pompatyczność. We wszystko, co robią, angażują się bardzo silnie, a ich poczynania charakteryzuje wielki idealizm, graniczący czasem z łatwowiernością. Po prostu mają z reguły dobre intencje i nie potrafią uwierzyć, że kimś mogłyby kierować inne, bardziej pokrętne motywy. Wolą myśleć i działać w sposób globalny zamiast koncentrować się na detalach.
Lwy sa optymistyczne i zdecydowane, potrafią działać na wielką skalę. Mają wielką wiarę we własne siły i przekonania, zdolności organizacyjne.
Lwy mają skłonność do próżności i egoizmu. Mogą mieć trudności w odróżnieniu tego, co robi wrażenie, ale jest powierzchowne i błahe, od tego, co naprawdę istotne. Łatwo uzależniają się od podziwu i akceptacji innych.
Przyjazne znaki: Baran, Strzelec, Waga, Bliźnięta


Panna
Virgo
24 sierpnia - 22 września
„Porządkuję i segreguję, pomagam i służę. Moje motto to staranność, krytyka, rezerwa, dbałość o zdrowie.”
jakość zmienna
piasek


Panny cechuje szczególna umiejętność porządkowania, segregowania, oddzielania – tego co zdrowe, wartościowe i pożyteczne od tego, co niezdrowe, bezwartościowe i szkodliwe. Mogą wydawać się wybredne, ale wynika to właśnie z chęci wyboru tego, co najlepsze i najzdrowsze. Bardzo ważne są dla nich sprawy zdrowia i dbałość o ciało, a także czystość w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa – czystość ciała, otoczenia, żywności (preferują naturalną, nie przetworzoną), ale też czyste motywy i intencje oraz uporządkowane i jasne sytuacje.
Panny działają w sposób efektywny, ukierunkowany na osiągnięcie wymiernych rezultatów. Są uważne, wnikliwe i krytyczne.
Krytycyzm może się przerodzić w drobiazgowość, pedanterię i nietolerancję wobec cudzych słabości. Może wystąpic także obsesja na punkcie detali, nadmierne racjonalizowanie wszystkiego.
Przyjazne znaki: Byk, Koziorożec, Rak, Skorpion


Waga
Libra
23 września - 22 października
„Dążę do równowagi, sprawiedliwości i bezstronności. Jestem sprawiedliwy, wyrafinowany, dyplomatyczny.”
jakość kardynalna
silny wiatr


Dla Wag najważniejsza jest równowaga i harmonia. Może ona być pojmowana na różne sposoby, zarówno jako harmonia formy w sztuce czy dekoratorstwie, jak i harmonijne relacje międzyludzkie. Ponieważ konflikty zakłócają równowagę, Wagi nie lubią ich i unikają za wszelką cenę. Przez to mogą stwarzać wrażenie, że nie potrafią zając zdecydowanego stanowiska, a nawet że grają na dwa fronty. Mówi się też, że Wagi przeważnie nie postrzegają ludzi, rzeczy czy sytuacji w kategoriach absolutnych, tylko w odniesieniu do czegoś – nie stwierdzają na przykład “To był ładny dzień” tylko “Dzisiaj było ładniej niż wczoraj”.
Wagi są eleganckie, wyrafinowane, obdarzone dobrym gustem i zawsze taktowne. Łatwo zjednują sobie innych, gdyż są uprzejme i dbają, by nikogo nie urazić.
Mają problemy z podejmowaniem decyzji i unikają odpowiedzialności za nie. Nie radzą sobie z konfliktami, w których nie umieją zająć jednoznacznego stanowiska. Dążą do ugody nawet za cenę bycia w niezgodzie z samymi sobą.
Przyjazne znaki: Wodnik, Bliźnięta, Lew, Strzelec


Skorpion
Scorpio
23 października - 21 listopada
„Zgłębiam, drążę, ujawniam. Moje motto to skupienie, głębia, zaborczość, wnikliwośc, intensywność.”
jakość stała
jezioro, lód


Skorpiony są znane ze swoich intensywnych odczuć, determinacji i silnego zaangażowania we wszystko co robią. Wydaje się, że mają ogromną siłę woli, gdyż z reguły wiedzą czego chcą i potrafią nawet bardzo długo czekać na właściwy moment, by to uzyskać. Rzadko się poddają i są niezwykle wytrzymałe. Mają skłonność do popadania w skrajności i obce są im stany pośrednie. Nie lubią powierzchowności i przeciętności. Są obdarzone bardzo dużą siłą psychiczną, którą w zależności od stopnia rozwoju mogą wykorzystywać do wielkich celów lub w sposób destrukcyjny – np. gdy pozwolą, by kierowała nimi zazdrość i podejrzliwość.
Skorpiony odważnie zgłębiają tajemnice i poruszają kwestie, których inni się obawiają. Są wnikliwe, analityczne i nieustepliwe. Mają ogromną zdolność psychicznej regeneracji, dzięki której potrafią podnieść się po niepowodzeniach, które innych dawno by załamały.
Skorpiony długo pamiętają urazy i potrafią wziąć za nie odwet nawet po bardzo długim czasie, gdy inni dawno już zapomnieli o całej sprawie. Powinny uważać, by motywacją ich działań nie stała się chęć zawładnięcia innymi i uzależnienia ich od siebie.
Przyjazne znaki: Rak, Ryby, Panna, Koziorożec


Strzelec
Sagittarius
22 listopada - 21 grudnia
„Idę naprzód i przekraczam granice. Moje motto to optymizm, entuzjazm, przygoda, szczerość.”
jakość zmienna
pochodnia, raca


Strzelce kochają wolność i nie znoszą rutyny. Wydają się być ciągle w ruchu, w poszukiwaniu nowych doświadczeń, okazji do zdobycia wiedzy i poszerzenia horyzontów. Mają szczere i bezpośrednie podejście do życia i ludzi. Ich optymizm i niefrasobliwość sprawiają, że są miłym towarzystwem. Lubią filozofować i mędrkować. Mają poczucie sprawiedliwości, prawdy i moralności.
Strzelce są zdolne do autoinspiracji i automotywacji. Są bardzo otwarte na świat i liberalne, a ich plany i cele są dalekosiężne. Zarażają wszystkich swoim entuzjazmem.
Strzelce mogą zbyt łatwo uwierzyć w swoją mądrość i nieomylność, skąd tylko krok do wymądrzania się i pozerstwa. Uwaga też na świętoszkowatość i obłudę, postawę typu “modli się pod figurą, a ma diabła za skórą”.
Przyjazne znaki: Baran, Lew, Waga, Wodnik


Koziorożec
Capricornus
22 grudnia - 19 stycznia
„Dążę do celu. Jestem konserwatywny, zdyscyplinowany, wytrwały, ambitny.”
jakość kardynalna
góra, gruda ziemi


Koziorożce stoją obiema nogami na ziemi, a wzrok mają skierowany cały czas na cel. W ogóle można powiedzieć, że ich życiem rządzi zasada celowości – często wyrzekają się spraw, z których nie ma konkretnego pożytku. Ich podejście do życia jest realistyczne – wiedzą czego chcą i jak mają to osiągnąć. By mieć poczucie sensu życia, muszą działać efektywnie i zaznaczać swoją pozycję. Ich specjalność to także wytyczanie granic oraz występowanie w obronie norm i struktur.
Koziorożce są gotowe przyjąć na siebie większą odpowiedzialność niż większosć przedstawicieli innych znaków – czasem nawet ponad siły. Są dojrzałe ponad wiek i nawet bardzo młodym Koziorożcom nie trzeba tłumaczyć, co to znaczy dorosłość. Są praktyczne, obdarzone zdrowym rozsądkiem, wytrwałe i konsekwentne.
Koziorożce mogą łatwo dać się owładnąć presji sukcesu i w pogoni za osiągnięciami zapomnieć o radościach życia. Zimny rozsądek potrafi zabić cieplejsze uczucia. Koziorożce powinny pamiętać, by nie przesadzić z wymaganiami – zarówno wobec siebie, jak i wobec innych.
Przyjazne znaki: Panna, Byk, Ryby, Skorpion


Wodnik
Aquarius
20 stycznia - 18 lutego
„Wolność i równość, przekraczanie granic. Moje motto to niezależność, humanitaryzm, wynalazczość.”
jakość stała
wichura


Wodniki nie lubią utartych schematów i ustalonych reguł. Zamiast tkwić w tym, co sprawdzone, wybiegają myślą w przyszłość. Przeważnie sa tolerancyjne i niewiele rzeczy jest w stanie je zdziwić. Choć otwarte na nowości, potrafią byc bardzo uparte i trudno je przekonać do zmiany poglądów. Przyjacielskie i lubiane, ale zwykle zachowują pewien dystans, wynikający z potrzeby zachowania niezależności.
Wodniki cenią wolność i indywidualność. Są niezależne i samowystarczalne. Myślą przyszłościowo, wyprzedzają swoją epokę. Mają zdolnośc obiektywnej oceny sytuacji, gdyż potrafią się zdystansować od emocji.
Oryginalność i nowatorstwo Wodników może łatwo przerodzić się w ekstrawagancję i trudności w przystosowaniu się do otoczenia, a przekraczanie granic w anarchię i bunt dla samej zasady, nawet jeśli nie ma konkretnego powodu. Podkreślanie niezależności i nieangażowanie się może być odbierane jako chłód emocjonalny.
Przyjazne znaki: Bliźnięta, Waga, Strzelec, Baran


Ryby
Pisces
19 lutego - 20 marca
„Ucieczka od rzeczywistości. Moje motto to intuicja, marzenia, sztuka, współczucie, iluzja.”
jakość zmienna
fala morska, para wodna


Ryby są bardzo zmienne i podatne na wpływy. Mogą sprawiać wrażenie pozbawionych siły przebicia i umiejętności walki o swoje sprawy. Potrafią jednak odnieść ogromny sukces w dziedzinach, gdzie będą mogły wyrażać emocje i wykorzystać intuicję, np. w sztuce lub zawodach związanych z pomaganiem. Są bardzo wrażliwe, zarówno na cudzą krzywdę, jak i na krytykę siebie samych. Często odbierają rzeczywistość jako zbyt brutalną i wolą od niej uciec w iluzje lub nałogi.
Ryby mają niezawodną intuicję i instynkt. Są ofiarne i gotowe do wielkiego poświęcenia, czasem wręcz zapominają o sobie. Są obdarzone ogromną twórczą wyobraźnią, którą mogą wykorzystać we wszelkich dziedzinach sztuki.
Problemem Ryb jest skłonność do cierpiętnictwa i stawiania się w roli ofiary. Ryby są dość chwiejne i łatwo zmieniają zdanie. Ich myślenie bywa bardzo subiektywne, mające niewiele wspólnego z rzeczywistym obrazem sytuacji. Nadwrażliwość i nieumiejętność radzenia sobie z emocjami własnymi i cudzymi może je popchnąc w kierunku alkoholu czy narkotyków.
Przyjazne znaki: Rak, Skorpion, Byk, KoziorożecKeromancja
Keromancja to termin dla sporej grupy osób brzmiący niczym czarna magia, ale każdy tak naprawdę miał z tym do czynienia – co więcej, niewykluczone, że taki sposób wróżenia sam uskuteczniał. Keromancja to bowiem nic innego, jak wróżby z lanego wosku – a te z kolei nieodmiennie kojarzą się w naszej kulturze ze zwyczajami andrzejkowymi. Polega to na tym, że rozgrzany wosk jest wlewany do naczynia wypełnionego zimnego wodą. Obecnie najczęściej leje się go z mosiężnego tygla przez klucz. W zetknięciu z zimną wodą rozgrzany wosk zastyga i w ten sposób na jej powierzchni tworzą się rozmaite formy. Z kształtów tych wyczytuje się przyszłość. Koniecznie w tym miejscu dodać należy, że wróżenie z lanego wosku uskuteczniane jest już od czasów starożytnych – zresztą samo określenie keromancja pochodzi z języka greckiego. Sposoby interpretowania kształtów z wosku na przestrzeni kolejnych stuleci uformowały się w pewien system, z przyswojeniem którego nawet i początkujący wróżbici nie powinni mieć najmniejszych problemów.Tasenografia
Tasenografia to specjalistyczna nazwa wróżenia z fusów herbacianych i kawowych. Jak się to robi?
Filiżanki używane do wróżenia powinny być szersze u góry i zwężać się ku dołowi. Wewnętrzna powierzchnia powinna być biała, pozbawiona dekoracji. Herbata powinna mieć jak największe liście. Herbatę powinna pić osoba, której wróżba będzie dotyczyć. Powinna zostawić tyle płynu, żeby można było fusy zakręcić w filiżance. Następnie bierzemy filiżankę za uszko lewą ręką i kręcimy nią trzy razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, upewniając się, że pozostały w niej płyn dochodzi aż do brzegów filiżanki. Następnie stawiamy filiżankę do góry dnem na spodku i liczymy do siedmiu czekając aż obcieknie. Podnosimy filiżankę trzymając za uszko wewnętrzną częścią skierowaną ku sobie i rozpoczynamy wróżenie. Uszko filiżanki reprezentuje osobę, której wróżymy. Wzory w pobliżu uszka oznaczają coś bliskiego domu danej osoby. Wzory ułożone w kierunku uszka, symbolizują coś nadchodzącego: w kierunku przeciwnym, coś odchodzącego. Jako wskaźnik czasu przyjmujemy układ w pionie na ściankach filiżanki: zdarzenia z teraźniejszości lub najbliższej przyszłości pokazane są na górze, a dawniejsze bliżej dna. Samo dno uważa się za miejsce złowróżbne. Nie wolno interpretować znaków osobno. Odczyt musi zawierać obraz całościowy, a nie tylko luźne elementy. Również bierzemy pod uwagę rozmiar, proporcje, wzajemny układ i wyrazistość symboli. Ich ogólny obraz jest bardzo ważny.Onejromancja
Onejromancja to nazwa brzmiąca co prawda zagadkowo i tajemniczo dla bardzo wielu osób, nie mniej jednak wszystkim tak naprawdę jest doskonale znana. To bowiem nic innego jak wróżby oparte na snach. Jest to technika wróżbiarska ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Sny są od zawsze związane z człowiekiem i od zawsze towarzyszy im zainteresowanie, wiele pytań i tym podobne.Najczęściej marzenia senne przybierają zupełnie dziwaczną postać, bywają zupełnie surrealistyczne, mogą być przyjemne albo wręcz przeciwnie – koszmarne. O snach proroczych przeczytać można już w Biblii, a także w bardzo rozlicznych zabytkach piśmienniczych pochodzących z epoki starożytnej. Sny mają to do siebie, że najczęściej zapominamy je zaraz po przebudzeniu, chociaż istnieją techniki, dzięki którym można nauczyć się ich zapamiętywania. Sny interpretować można na wiele sposobów – mogą oznaczać pomyślne wróżby, jak też i nie najlepsze. Każdy chciałby umieć je interpretować – pewnie dlatego senniki są tak popularne.Chiromancja
Wewnętrzne strony dłoni pokryte są zróżnicowaną siecią linii. Swój rysunek i wymiary (proporcjonalnie do wieku) zachowują w głównych zarysach przez całe życie człowieka. Wszelkie zmiany są nieznaczne.
W chiromancji nie spotyka się dwóch identycznych siatek liniowych – podobnie jak linii papilarnych. Nawet na dłoniach tej samej osoby obrazy linii nie pokrywają się.
Linie na dłoni powinny być dość wyraźnie zaznaczone i powinny mieć regularny przebieg, bez załamań i przerw. Znaczenie ma również kolor lub zabarwienie linii. Barwa czerwona lub różowa wskazuje na naturę zapalczywą, gwałtowną i raptusowatą. Linia biała świadczy o delikatnym zdrowiu i pasywnej postawie. Linie żółte mogą znamionować pesymizm, niedowartościowanie i złośliwość. Linie ciemnoniebieskie występują zazwyczaj u osób o węższych horyzontach umysłowych, prostych i upartych.

Ważniejsze linie dłoni:
/center]

1) życia, 2) głowy (rozumu), 3) serca, 4) przeznaczenia, 5) Słońca, 6) małżeństwa, 7) zdrowia, 8)mleczna droga, 9) intuicji

Linie cienkie – osoba o dużym temperamencie, niecierpliwa i lubiąca przygody.
Duża liczba linii i znaków – duża nerwowość i zbytnie uleganie emocjom.
Linie bardzo długie – predyspozycje do nauk ścisłych i przyrodniczych.
Linie szerokie – świadczą o unormowanym trybie życia, wewnętrznym spokoju, szczerości i jasności umysłu.
Linie głębokie – duża witalność, mocny charakter, zdecydowanie w działaniu i duża odporność psychiczna.
Linie słabo zaznaczone – osobowość spokojna, stroniąca od emocji i wybijania się na pierwszy plan.
Linie łamane – zapowiadają zmienne koleje losu, kłopoty i wielkie emocje, czasem dramatyczne.

Na każdej dłoni znajdują się trzy podstawowe linie, tj. życia, głowy (rozumu) i serca. Ponadto często występują linie towarzyszące o mniejszym znaczeniu.

Linia życia
Linia ta cieszy się na ogół największym zainteresowaniem osób analizujących siatkę swoich dłoni. Wynika to z dawnego przekonania, że ma ona określać długość życia. Stąd chciano, aby była jak najdłuższa.
Tymczasem linia życia znamionuje przede wszystkim siły witalne organizmu i jego potencjał energetyczny. Na przykład wyraźna, ale krótka linia może znaczyć, że dana osoba będzie prowadzić intensywne i zdrowe życie do pewnego wieku, a później jej witalność ulegnie znacznemu osłabieniu. Znane są osoby, które miały krótką linię życia lub prawie niewidoczną, a dożyły sędziwego wieku.
Duże znaczenie przy określaniu stanu zdrowia, chorób, powodzenia życiowego, kariery, doświadczeń losu ma kształt, budowa i również długość linii życia.
Linia życia oznacza podstawę kciuka. Zaczyna się w połowic odległości między kciukiem a palcem wskazującym. Oto jej charakterystyka.
Długa i bardzo wyraźna – doskonałe zdrowie oraz znamionuje także długie i dynamiczne życie.
Krótka – ogromna energia życiowa, ale również i zagrożenie poważną chorobą. Nie ma to jednak związku z długością życia.
Szeroka – duży dynamizm życiowy, który się jednak może przedwcześnie wyczerpać. Życie zbyt intensywne, bez troski o zdrowie.
Długa i delikatna – długie życie, lecz trzeba cały czas uważać na zdrowie.
Długi łuk linii życia – wielkoduszność, szczerość i serdeczność.
Łuk spłaszczony – to przeciwieństwo powyższych cech, a zwłaszcza wewnętrzny chłód.
[b]Linia życia schodząca ze wzgórka Wenus kilkoma rozgałęzieniami
– wewnętrzny niepokój i skłonność do wędrówek i podróży.
Krótka i niewyraźna – słabsza osobowość, mała witalność oraz tchórzostwo.
Podwójna linia – życie pod silnym wpływem lub dominacją innej osoby.
Rozpoczynająca się poniżej linii głowy – nieopanowanie, słaba wola, uleganie słabostkom i brak samokontroli.
Rozpoczynająca się od linii głowy – umysł analityczny, opanowanie i wyrachowanie.
Rozpoczynająca się od wzgórka Jowisza – ogromna ambicja i silne dążenie do sukcesów.
Liczne przerwy – częste zmiany w życiu.
Falista – niestałość w uczuciach i brak równowagi.
Przerywana z zachodzącymi na siebie odcinkami – może zamionować* chorobę lub jakieś bolesne wydarzenia, ale niezbyt dramatyczne.
Przerwana na początku – poważna choroba w dzieciństwie.
Rozwidlona na końcu – zmiany w życiu oraz bieda na starość.
Cienko zakończona – słaba witalność u kresu życia.
Dublowana (z linią Marsa) – spotęgowanie cech oraz długie i zdrowe życie.
Linia życia biała – powolność, flegmatyczność.
Linia życia żółta – schorzenia wątroby i nerwowość.
Linia życia czerwonawa – temperament, zapalczywość i ogromna aktywność życiowa.

[/b]
Linia głowy (rozumu)

Powinna zaczynać się w tym samym miejscu co linia życia, tj. na krawędzi dłoni, pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem. Często obie linie bywają na początku złączone. Im szybciej ten związek się kończy, tym wcześniej w człowieku rozbudza się samodzielność i tym wcześniej kształtuje się jego osobowość. Obok linii życia jest ona najważniejsza na dłoni – określa inteligencję, walory umysłowe, odwagę i umiejętność panowania nad emocjami.
Mało widoczna lub jej brak – to niezwykle rzadki przypadek. Oznacza brak ambicji życiowych, niezdolność do realizacji poważniejszych przedsięwzięć i niski poziom intelektualny.
[b]Długa i pochylona ku dołowi
– duża wyobraźnia i talenty twórcze.
Oddzielona od linii życia – śmiałość i skłonność do ryzyka.
Krótka – trudności z koncentracją i mała wyobraźnia.
Normalna – znamionuje komunikatywność, praktycyzm, dobrą pamięć i jasność myśli.
Sięgająca aż do wzgórka Księżyca – nadmierna wyobraźnia, skłonności do fantazjowania.
Wygięta do góry – duża operatywność i przedsiębiorczość.
Biegnąca blisko linii serca – wąskie horyzonty umysłowe.
Mocno zaznaczona – umiejętność ogromnej koncentracji w decydujących  momentach.
Szeroka – słaby refleks, trudności z koncentracją, brak pewności w realizacji zamierzeń.
Głęboka – duża inteligencja, często idąca w parze ze zdolnościami manualnymi.
Przebiegająca blisko linii życia – świadczy o niezależności myśli i poglądów, dobrym zdrowiu, wybuchowości i zapalczywości.
Linia wygięta – ostrzeżenie przed wypadkiem.
Linia niewyraźna – roztargnienie, częste bóle głowy, słaba pamięć i brak koncentracji.
Linia pofalowana – zmienny charakter, uleganie wpływom i skąpstwo.
Przecinająca linię życia – z jednej strony duża nieśmiałość, z drugiej zaś złośliwość i kłótliwość.
Zakończona rozwidleniem – uzdolnienia bardzo rozproszone, nie mogące zaowocować w żadnej konkretnej dziedzinie.
Zakończona potrójnym rozwidleniem – to kombinacja inteligencji, wyobraźni i przedsiębiorczości, przynosząca duże korzyści.

[/b]
Linia serca

Linia ta powinna zaczynać się na skraju dłoni, pod małym palcem, i to nie za wysoko, gdyż oznaczać wówczas może ubogie życie i skłonność do zazdrości. W jej kształcie i przebiegu odzwierciedlone są takie
cechy jak trwałość i intensywność uczuć. Zapowiada porywy duszy oraz informuje o niektórych cechach psychicznych. Zaznaczona jest wyraźniej na dłoniach kobiecych, gdyż kobiety częściej w życiu kierują
się uczuciem.
[b]Wznosząca się w kierunku palca wskazującego
– powodzenie w uczuciach, ale również niestałość.
Szybko załamująca się i zanikająca – osoba w niewielkim tylko stopniu zdolna do miłości.
Zbyt cienka – świadczy o egocentryzmie i wewnętrznym chłodzie.
Poprzerywana i przypominająca łańcuszek – określa osobę, która za każdym razem zakochuje się intensywniej niż poprzednio.
Przebiegająca blisko linii rozumu – oznacza ścisłe powiązanie z domem i tradycją rodzinną.
Przebiegająca wysoko – rozum góruje nad uczuciem.
Bardzo długa – nadwrażliwość, nadpobudliwość i zazdrość.
Dłuższa od linii głowy – osoba kierująca się uczuciem.
Prosta – osoba zamknięta, nieufna.
Niewyraźna – liczne kłopoty uczuciowe.
Krótka i cienka – niezdolność do przeżywania wielkich uczuć.
Poprzerywana – niestałość uczuć.
Nachylona do linii głowy – melancholiczność ze skłonnościami do zazdrości.
Dotykająca linii głowy – emocjonalne podchodzenie do życia, ale również mała wydolność serca i wynikające z tego zaburzenia.
Pofalowana – oziębłość uczuciowa.
Linia z odgałęzieniami – szlachetność, dobroć i wierność.
Zakończona rozwidleniem – szczerość uczuć i dobrotliwość.
Przerywana z zachodzącymi na siebie członami – uszkodzenie serca.
Linia czerwona – żarliwy temperament, osoba szybko zakochująca się i szybko odkochująca.

[/b]
Linia przeznaczenia (Saturna)

Biegnie od nadgarstka w kierunku palca środkowego (palca Saturna – i stąd jej nazwa). Linia ta określa największe zdarzenia w życiu człowieka.
Wskazuje też na odporność psychiczną i panowanie nad emocjami.
[b]Brak linii Saturna
– bezpośredniość, dojście do szczęścia i sukcesów możliwe jest tylko dzięki ciężkiej pracy.
Długa – szczęśliwe życie, dobre zdrowie i pomyślność w prowadzonych przedsięwzięciach.
Krótka – życie trudne, ale szczęśliwe.
Szeroka – życie proste i nieco monotonne.
Głęboka – zarówno szczęśliwe, jak i feralne wydarzenia należy przypisać przede wszystkim swoim działaniom.
Falista – brak życiowej stabilizacji
Nieregularna – życie chaotyczne, niespokojne, na dodatek w nie najlepszym zdrowiu.
Przerwana – liczne trudności i problemy.
Linia z odgałęzieniami – kłopoty i nieprzyjemne zdarzenia, ale małego formatu.
Podwojona (z linią równoległą) – duży potencjał energii i radość z posiadanych rzeczy.
Linia biała – egoizm, nieumiejętność dawania szczęścia innym.

[/b]
Linia Słońca (Apolla)

Nazywana też jest linią talentów, linią powodzenia lub linią szczęścia.
Zaczyna się z dołu dłoni i biegnie w kierunku wzgórka Słońca, leżącego u podstawy palca serdecznego.
Linia Słońca informuje nas o uzdolnieniach danej osoby, jej upodobaniach, szczęściu, powodzeniu życiowym i wrażliwości. Około 25% ludzi nie ma tej linii w ogóle.
[b]Długa
– duża inteligencja, równowaga psychiczna, uzdolnienia twórcze i zamiłowania artystyczne.
Brak linii Słońca – osoba uboga psychicznie, banalna, wulgarna, pozbawiona wrażliwości na piękno i harmonię.
Słabo zaznaczona – niewielkie powodzenie w życiu oraz zagrożenie dla zdrowia.
Szeroka – pośpiech, chaotyczność i nerwowość w realizacji planów, przeciętne powodzenie, Wyraźna i prosta – osoba szczęśliwa i pełna uroku osobistego.
Krótka – powodzenie życiowe, sukcesy zawodowe i uznanie otoczenia.
Falista – zmienność losu, chaotyczność i brak gustu.
Nieregularna – raz na wozie, raz pod wozem. Przeszkody w realizacji planów dość częste, ale  rzezwyciężanie ich daje satysfakcję.
Podwójna – duże szczęście i wielkie sukcesy.
Potrójna – duże uzdolnienia i sukcesy osiągnięte dzięki własnej pracy.
Przerywana – częste zmiany postanowień.

[/b]
Linia zdrowia (Merkurego)

Zaczyna się pod małym palcem i biegnie ukośnie w kierunku przegubu dłoni. Na jej podstawie możemy uzyskać informacje dotyczące stanu fizycznego osoby i jej cech intelektualnych.
[b]Brak linii zdrowia
– słaba budowa ciała i niezbyt dobre zdrowie.
Długa – znakomite zdrowie, jasny i przenikliwy umysł oraz dobra pamięć.
Głęboka i dobrze zaznaczona – dobry stan zdrowia, nie powinno być
z nim kłopotów na starość.
Falista – nerwowość i związane z tym problemy.
Krótka – dobre zdrowie, intuicja i niezła pamięć.
Szeroka – natura flegmatyczna, brak polotu i finezji.
Wiele linii – słabe zdrowie i nie najlepsza pamięć.
Podwojona – równowaga wewnętrzna, umiejętność dochodzenia do
założonych celów.
Przerywana – brak stabilizacji, pewnego bytu oraz kłopoty zdrowotne.

[/b]
Linia intuicji (przeczucia)

Łączy wzgórek Merkurego ze wzgórkiem Księżyca. Nie występuje powszechnie. Oznacza silną wyobraźnie, żywy umysł, wrażliwość, zdecydowanie w działaniu i upór w dążeniu do celu. Linia ta częściej występuje na dłoniach kobiecych, gdyż kobiety posiadają na ogół większą intuicję i wyczucie sytuacji.
[b]Brak linii intuicji
– mała zdolność przeczuwania, brak talentów dyplomatycznych i częste strzelanie gaf.
Długa – twórcza wyobraźnia, intuicja i wytrwałość.
Krótka – dobre prognozy, duże możliwości danej osoby.
Szeroka – przerost wyobraźni i brak odwagi w działaniu.
Wąska, mało widoczna – subtelność, takt i duże zdolności mediacyjne.

[/b]
Mleczna droga

Jest to linia o mniejszym znaczeniu niż dotychczas przedstawione, ale znakomicie uzupełnia ogólną charakterystykę osobowości człowieka.
Zaczyna się na dole dłoni i biegnie równolegle do przegubu, a dokładnie do linii rascety. Linia ta znamionuje wyobraźnię twórczą i erotyczną. Występuje na dłoniach artystów i twórców. Wiele osób jej nie ma.
[b]Linia szeroka
– ogromna zmysłowość, ale też i przerost wyobraźni.
Delikatna – niepewność, ciągłe poszukiwania, zmienne usposobienie, ale jednocześnie duża wrażliwość i subtelność.
W kształcie gałązki – znerwicowanie.
W kształcie łańcucha – wewnętrzne niepokoje i brak pewności działania.
Wygięta – największym Twoim wrogiem jesteś Ty sam.

[/b]
Linia małżeństwa

Są to kreski lub krótkie linie poziome usytuowane na krawędzi zewnętrznej dłoni, między podstawą małego palca a początkiem linii serca. Nazywana też jest linią związków. Przyjęła się interpretacja, że liczba kresek w tym miejscu odpowiada liczbie związków czy małżeństw w życiu danej osoby. W rzeczywistości określa stabilność: małżeńską człowieka. Większa liczba linii świadczy o niestałości w tym względzie. Z kolei pojedyncza linia wskazuje na charakter stały, ale pożycie trudne i monotonne.
[b]Długa linia
– duża uczuciowość i przywiązanie.
Krótka – związek nietrwały.
Szeroka – skłonność do sprzeczek, kłótni i niesnasek.
Kręta – zdrada.
Podnosząca się – szczęśliwe pożycie małżeńskie.
Wygięta ku dołowi – nieudane małżeństwo.
Podwójna – niedoszłe do skutku lub nieudane małżeństwo.
Linia przerwana – tragiczne małżeństwo.
Oprócz wymienionych linii, na dłoni człowieka można jeszcze wyszczególnić wiele innych linii i znaków, lecz mają one drugorzędne znaczenie.[/b]
Krystalomancja

Wróżenie z kryształowej kuli, jest jednym z najstarszych sposobów przewidywania przyszłości. W naszej kulturze, utrwaliło się przekonanie, że każda wróżka, czy mag posiada i korzysta z takiego artefaktu. Ten stereotyp nie ma potwierdzenia w praktyce. Współcześni wróżbiarze posiadają tak szeroki zestaw narzędzi magicznych, że każdy z nich uprawia magię na swój ulubiony sposób. Nie oznacza to jednak, że wróżenie z kryształów, przestało być stosowane. Kryształowa kula jest owocem technicznego postępu. Wcześniej liczne ludy pierwotne wykorzystywały do wróżb taflę wody, potem naczynie z atramentem, lustro, bądź przeźroczyste lub ciemne szkło. Do wróżenia używano wszystkiego co skutecznie odbijało światło, tworząc świetlne refleksy. We wszystkich tych metodach, wróż posługuje się odblaskową powierzchnią, na której skupia swoją uwagę. Obecnie, kryształowe kule wytwarza się najczęściej z czystego szkła, jednak najcenniejsze są te wykonane z kryształu górskiego, bądź z berylu. Ze względów medialnych, lepiej otrzymać kryształ samemu. Nie jest to zadanie proste i wymaga od adepta magii sporych umiejętności manualnych i artystycznych.
Przy wróżeniu z kryształu, należy przestrzegać określonych reguł. Kryształ należy dobrze umyć pod bieżącą wodą, najlepiej pochodzącą z naturalnego źródła, jednak w zupełności wystarcza zwykła deszczówka. Po opłukaniu kuli, polerujemy ją aksamitną bądź zamszową ściereczką. Należy ją utrzymywać w czystości i przechowywać w miejscu niedostępnym dla światła. Niektórzy praktycy utrzymują, że kryształ należy przed użyciem naładować psychiczną energią. Większość z nich, robi to trzymając go przez pewien czas w rękach. Aby prawidłowo przepowiedzieć przyszłość, musi zostać spełnionych kilka warunków. Oczywistym jest, że wróż musi posiadać pewne właściwości psychiczne, które predestynują go do wykonywania takich działań, lecz nawet bardzo uzdolniony wróżbita, nie będzie mógł się skupić w nadmiernie ciemnym, pełnym ruchu i hałasu pomieszczeniu. Stąd ważny jest spokój i dyskretne oświetlenie. Jednak nawet w tym wypadku istnieją ogromne rozbieżności. Większość krystalomantów woli oświetlone pomieszczenia, lecz istnieją również tacy, którzy wróżą w praktycznie całkowitych ciemnościach. Jakkolwiek by na to nie patrzeć, ważne jest, by stworzyć odpowiedni nastrój. Ma on pomóc w uwolnieniu psychicznych energii. Osoba pytająca, powinna być obecna podczas wróżenia. Nim pojawią się jakiekolwiek wizje, kulę zasnuwa mgła, która, powoli ustępując, ukazuje oczom wróżbity wizje dotyczące przyszłości. W kuli praktycznie nigdy nie pojawiają się obrazy, w taki sposób, jak jest to prezentowane w filmowych produkcjach. Zazwyczaj są to kolorowe, bezkształtne obłoki. Treść przepowiedni zależy od ich koloru i zachowania. Obłoki zielone oznaczają nadzieję, obłoki niebieskie - wskazują na pomyślność, obłoki żółte - wróżą zazdrość, obłoki czerwone i pomarańczowe - niebezpieczeństwo i nienawiść, obłoki czarne - nieszczęście. Czasami obłoczki unoszą się bądź opadają. Wznoszące się opary wskazują na TAK, opadające na NIE. Jeśli w kuli ujrzymy coś innego niż obłoki, to zazwyczaj są to obrazy symboliczne, np. czaszka, bądź inne symbole związane z naszym kręgiem kulturowym. Od ich interpretacji zależy to, czy wróżba będzie poprawna czy też nie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

wróżbiarstwo - podręcznik

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Podróż Castiela Po Europie 3

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Szablonowe Forum  ::  :: 
sowy
-
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblog.com
Czarodzieje | Czarodzieje