Szablon
 
IndeksPublicationsGalleryFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 


 

 Sen Jeremaiah Sparksa

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar

 Liczba postów : 235
 Punkty reputacji : 3222
 Reputation : 5
 Age : 29
 Skąd : London London London London London London London London London London London London London
https://i.imgur.com/GOhYW4D.png
https://i.imgur.com/GOhYW4D.png
Administrator
PisanieTemat: Sen Jeremaiah Sparksa   Sro Sie 12, 2015 5:17 pm


Sean Jeremaiah Sparks

DATA URODZENIA18 czerwca, 1994 rok
CZYSTOŚĆ KRWI 50%
MIEJSCE URODZENIAAnglia
MIEJSCE ZAMIESZKANIA zamiennie tereny zamieszkałe przez smoki
UKOŃCZONA SZKOŁAHogwart (od 1 klasy do połowy II roku studiów)
WYBRANA POSADA DO OBJĘCIAsmokolog i oswajacz smoków
PRZEPRACOWANY CZAS W POWYŻSZEJ PRACY 2 lata
WYBRANY WIZERUNEKHarvey Newton-Haydon

Wyglad

WZROST 188 cm (6' 2")
BUDOWA CIAŁA atletyczna
KOLOR OCZU szaro-niebieskie
KOLOR WŁOSÓW szatyn (ciemny blond)
ZNAKI SZCZEGÓLNE pociągła blizna na obojczyku

PREFEROWANE UBRANIAStrojem nie wyraża nic, bo też nie przykłada do niego wagi. Jego atutem jest dumna postawa, czasem też lekceważąca. Wzrok potrafiący przeniknąć wszystko, a głównie wszystkich na wylot. Całym sobą udowadniający ile można przekazać poprzez zwykły sposób bycia i sylwetkę, jak łatwo udowodnić jest czyjąś arogancję. Jeszcze parę lat temu osobnik mogący się pochwalić chłopięcym wdziękiem. Teraz bardziej dojrzały w gestach, słowach i posturze, wysportowany młodzieniec. Mimo swojej częstej lekceważącej postawy nieraz potrafiący się utożsamić z wizerunkiem perfekcyjnego w swoim zachowaniu dżentelmena. Chodzącego zwykle w prostych koszulach, rzadziej, choć też, w swetrach. I najzwyklejszych jeansach. Rzadko rozstający się z rzemykami nierówno podzielonymi pomiędzy oba przeguby dłoni. Nigdy nie zostawiający swojego zegarka. Noszący krzyż ze spalanego srebra zawsze przy sobie - na szyi, na bransoletce na jednej dłoni, bądź czasem przypięty łańcuszkiem o szlufkę spodni.

Charakter

Mimo swojej zwodniczej, niepokojącej i aroganckiej natury oraz częstszego preferowania ironii i sarkazmu, niżeli cech odpowiadających prawdziwemu dobroczyńcy ludzkości, wykazujący się nadzwyczajną tolerancją wobec ludzi. Na ogół cierpliwy i opanowany, choć często daje innym powody by w to powątpiewali. Najzwyczajniej w świecie dobry aktor, kreujący się na dowolną możliwą osobowość. Często mylnie postrzegany jako osobnik milczący, nie potrafiący obronić własnych racji, a jedynie od czasu do czasu bawiący się w mistrza ciętej riposty. Otóż to – ponieważ cięte zagrywki i rytualne złośliwości nie siedzą w jego naturze. O swojej ironii i egocentryczności nie daje jawnych znaków. Jest raczej osobą, która perfekcyjnie potrafi kamuflować swoją chęć do słownego zmiażdżenia innych.

Wiele osób postrzega go jako inteligentnego pana własnego losu. Co niejako nie mija się z prawdą. Z natłoku wielu kierujących nim cech, najczęstszym dostrzeganym w nim atutem jest jego bystrość umysłu. Można mu wiele zarzucić, ale jedyne czego nie da się wmówić ani jemu, ani sobie to przypisanie mu niskiego intelektu, która to teoria nijak się ma do prawdy. Być może często jest milczącym osobnikiem, sprawiającym wrażenie indywiduum zobojętniałym na wszystko i wszystkich, ale jeśli już konwersacja z innymi jest konieczna, nie raz błyska wiedzą i bystrością w zakresie wielu dziedzin. Ba! Nawet więcej. Choćby jego słowa pozornie pozbawione były jakiegokolwiek sensu, zawsze znajdzie się w nich głębię, która nie jest dostrzegana jedynie na pierwszy rzut oka. Jego osoba owiana jest bez wątpienia tajemnicą – tak naprawdę nikt nie wie czy jest aseksualnym draniem, na co mogłaby wskazywać jego postawa, czy może raczej milczącym, wychowanym i rozgarniętym geniuszem intelektualnym tylko czasem kreującym się w swoich słowach na istnego cynika. Podejrzenia padające pod jego adresem mówią, ze: A) tylko udaje egocentryka, w ramach walki z nudą, której może się pozbyć za pomocą wielu dróg wyboru, choć on wybiera tą najciekawszą, wymagającą od niego kreatywności i wysoko uwydatnionej wrażliwości na postrzeganie jego osoby przez innych w taki sposób, w jaki jemu to odpowiada. Druga teoria – B), poniekąd zlewa się z pierwszą, ponieważ owszem, chłopak jest inteligentny, ale jego inteligencja wynika z faktu, że potrafi stać się uniwersalnym członkiem społeczeństwa idealnie integrującym się z otoczeniem niczym kameleon. W obecności wyrafinowanych panien, taktowny i kulturalny, znający wszelkie morale i wszystkie zasady etyki, a wśród kłopotliwego towarzystwa utożsamiający się z niekonwencjonalnym cynikiem.

Reasumując, można by było powiedzieć, ze jest manipulantem niepoprawnym, ponieważ jego umiejętność manipulacji ogranicza się wyłącznie do wykorzystywania intelektu w celu czerpania z tego własnych korzyści, nota bene bez konieczności wykorzystywania do tego innych jednostek, bowiem źródłem manipulacji jest on sam.
Historia

Urodził się w 1995 roku w arystokratycznej rodzinie czarodziejów czystej krwi, której korzenie sięgały do zarania dziejów. Jako jeden z nielicznych członków rodziny jest tylko w 1/2 czystej krwi czarodziejem. Bowiem jego genealogia sięga matki mugolki, będącej tylko przygodą na jedną noc w życiorysie jego ojca – dziedzica rodu Drake. Jako potomek z nieprawego łoża nigdy nie był w rodzinie traktowany jak jego prawowity członek. Można było powiedzieć, ze był wyrzutkiem, srogo i zdystansowanie postrzeganym przez innych. Jako, że od niego wymagano znacznie więcej niż od czystej krwi potomków, jego starania o względy ojca znacznie przewyższały pracę innych. Ciężko harował by mógł dumnie spojrzeć na siebie w lustrze. Jednak mimo swojego starannego sprawdzenia się jako osoby wdzięcznie noszącej nazwisko Drake, nigdy nie został zaakceptowany przez swoją rodzinę. Ród ten bowiem przykładał dużą wagę do czystości krwi i tępił wszystkich osobników, którzy wykraczali poza ich oczekiwania. Tolerowany był wyłącznie ze względu na przypadkową przynależność do Drake'ów. Od samego początku do odebrania listu ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, liczono na to, ze młodzieniec okaże się przejąć mugolskie geny matki, co wtedy upoważniłoby Drake'ów do wydziedziczenia Seana z rodu. Niestety ku zawodowi innych, chłopiec z zadowoleniem odpieczętował kopertę zwiastującą jego naukę w szkole dla czarodziei.

Przez lata odgrywał rolę perfekcjonisty w każdej dziedzinie magii. Mimo swojej genetyki nic nie mogło stanąć mu na przeszkodzie, by stał się szkolnym prymusem. Ostatecznie włożył wiele wysiłku by nie zhańbić noszonego nazwiska. Przez pięć lat nauki w szkole starał się jak najlepiej wypaść w świetle innych uczniów. Z dumą mógł się pochwalić niepodważalnym autorytetem jednego z najlepszych uczniów w szkole. Wszystko jednak zmieniło się, gdy znużyła go gra i chęć przypasowania się rodzinie. Niezadowolony nastolatek stał się wtedy rewolucjonistą tradycji rodzinnych. W odróżnieniu od całej swojej rodziny nie wyznaje poglądu, że tylko czystość krwi świadczy o predyspozycjach czarodziei do przyswajania wiedzy. Jest przykładem kogoś kto wiele może osiągnąć ciężką pracą i chęcią chłonięcia wiedzy na tle kształcenia się w zakresie magii, niezależnie od wadliwości jego genetyki, która nota bene dla niego nie stanowiła powodu do wstydu. Niestety tylko dla niego. Cała rodzina uważała go za niegodnego noszenia nazwiska Drake. Mimo, że zaistniał cień szansy na lepsze czasy, w obrębie rodu w pewnym momencie rozegrało się nieuchronne piekło. Mimo dołożonych starań Seana, możliwość zaakceptowania go była z góry skazana na niepowodzenie. Z premedytacją zdeptał jej dobre mienie opuszczając przy tym dom, za co od razu został usunięty z drzewa genealogicznego. A dlaczego? W skrócie było to tak: Napięte relacje w rodzinie skomplikowały się jeszcze bardziej, gdy rozniosła się wieść o zaręczynach syna z nieprawego łoża z jego daleką kuzynką, Giselle. Sean wydawał się idealnym kandydatem na męża, do czasu, gdy jak dotąd skrywany sekret o nieczystości jego krwi wyszedł na jaw. Wtedy to zaręczyny zostały przerwane, temat ucichł i nikt z dalszej rodziny już do tego nie powracał. Ale tylko z dalszej… piekło rozgrywane się wśród bliskich Seana powróciło ze spotęgowaną siłą. Wewnętrzny konflikt w rodzinie doprowadził do pojedynku między ojcem, a synem, w którym to ojciec wszelki żal i niezadowolenie z posiadania takiego syna wylał w rzucanych zaklęciach. Walkę Sean przypieczętował kontuzjowanym dozgonnie barkiem, a pojedynek ostatecznie przeprowadzony był w ramach „pożegnania”, kończąc się remisem i zawieszeniem broni. Obie strony poszły na kompromis. Sean Jeremaiah miał bowiem otrzymać sporą sumę pieniężną w zamian za zmianę nazwiska. Co uczynił.

O ile jego charakter w niczym nie jest jasny, o tyle historia wszystko wyjaśnia. Na piątym roku chłopak z przykładowego ucznia, przerodził się w zobojętnianego na swój los młodego mężczyznę. Szybko wydoroślał i skreślił ze swojego życia wiele istnień, przeszłość rzucając za sobą. Był to rok, w którym zmienił nazwisko z Drake na Sparks, co niejako wymusiła na nim rodzina, w obawie, ze Sean Jeremaiah będzie z nimi kojarzony, czego woleliby się wystrzegać. Mimo jego desperackiej próby całkowitej zmiany charakteru, do dziś pozostały mu przejawy dobrego wychowania i taktu względem kobiet, co wyjaśnia często antagonistyczną do jego słów postawę bruneta.

Nie ukończył wyższych stopni Szkoły Magicznej Hogwart. Studia porzucił pod koniec drugiego roku, na rzecz zdobywania praktyk w dziedzinie smokologii. Aktualnie już od około dwóch lat pracuje w zawodzie, najpierw jako praktykant, później członek stałego składu badaczy smoków. Docelowo, przez pracę w grupie teoretyków pragnie przemianować się na oswajacza smoków. Podjął już nawet w tym kierunku kilka kroków, odnajdując placówki, w których mógłby przejść kursy na tresera tych zwierząt. W rzeczywistości, mimo, że woli pracę w terenie przy smokach, w żadnym ze swoich działań nie zmierza do trenowania czy wychwytywania tych dumnych zwierząt, a raczej do zgłębiania ich natury, trybu życia i sprawdzenia możliwości włączenia się w byt tych hipnotyzujących bestii.

Rodzina

Penn Drake - ojciec - zdecydowany nonkonformista narzucający swoje poglądy wszystkiemu co żyje i aktualnie stoi przed nim. W towarzystwie dystyngowany, nigdy jednak nie odstępujący od wizerunku surowego konserwatysty.
Sheila Sparks - matka - tak naprawdę niewiele o niej wiadomo. Chłopak osobiście nie miał okazji jej poznać, co wcale nie jest dziwne z uwagi na jego historię. Nigdy nie próbował zapoznać się z usposobieniem czy samą osobą jego matki. Przez lata trwał w przekonaniu, że jest mu to zbędne, w końcu nie może to niczego zmienić.
Shenae D'Angelo (Drake) - kuzynka - kolejna odłączona od rodziny, w perfekcyjnym kontraście do niego, z majątku, ale nie do końca z rodziny. Jedna z niewielu w rodzinie, z którą chłopak znajduje wspólny język i bez przymuszenia gotów jest z nią zamienić nawet czasem kilka słów. Głównie w przypadku wspólnych interesów.
Giselle Drake  - niedoszła, przyszła żona - dziewczyna świadoma swojej wartości, w pełni wykorzystująca swoje wdzięki i atuty. Potrafiąca skutecznie odstraszyć, jak i zwabić swoją postawą potencjalnych chłopaków, ustawiona przez rodzinę; po wypłynięciu informacji o nieczystości krwi Sparksa i wyrzuceniu go z rodziny, po prostu koszmar minionych lat jego dzieciństwa.
Nox Drake – daleka kuzynka - jedna z niewielu naprawdę dumnych dziedziczek swojego nazwiska, w odłamie gałęzi rodziny nieplamiącej nazwiska; idealnie wpisująca się w szablon szanowanej rodziny. Niestety jak prawie każdy członek tego oficjalnie względnie respektowanego, nieoficjalnie niepoprawnego, rodu, boryka się ze swoim własnym, godzącym w jej godność problemikiem - drobną niedogodnością bardzo ładnie zwaną: linkantropia.

Ciekawostki

♣ Niegdyś dziedzic wdzięcznie noszonego nazwiska Drake,
♣ mimo swojego pochodzenia wyznaje całkowicie różne od Drake'ów poglądy,
♣ jego dążeniem życiowym i prekursorem w wyznaczaniu wartości ludzkiej nie jest czystość krwi, a wiedza i bystrość umysłu, która jest dla niego najwyższym priorytetem w osiąganiu wyznaczonego celu,
♣ jedyne co niejako łączy go z rodziną to darowana mu przez nich na odchodne suma pieniężna,
♣ o przeszłości przypomina mu kontuzjowany bark nabyty po pojedynku na różdżki z ojcem,
♣ niegdyś założyciel, później niejako BIERNY członek szkolnego klubu naukowego "Ain Eingarp",
♣ mimo swojej długo wzorowej postawy, w ostatnich klasach w Hogwarcie zdarzało mu się tylko przypadkiem uniknąć szlabanów (co pewnie zawdzięczał pokładom zaufania u nauczycieli jakie zdobył w pierwszych latach nauki),
♣ praworęczny; otwiera drzwi ZAWSZE lewą ręką,
♣ nieodstępujący swojego pamiątkowego zegarka,
♣ nie pali i nie spożywa alkoholu, nie bierze narkotyków, ale odkąd opuścił szkołę i zaczął interesować się naturą smoków, uzależnił się od adrenaliny,
♣ w celu zaspokojenia skoków adrenalinowych, próbuje w życiu wielu eksperymentalnych doświadczeń, jak dotąd kick-boxingu, jazdy na deskorolce, jazdy motocyklem; nie wszystko idzie mu sprawnie, ale jak się zaprze, to całkiem znośnie,
♣ kiedyś zdeklarowany entuzjasta tabletek nasennych, teraz spożywający je coraz rzadziej; na sen pomaga mu zajmowanie myśli bieżącymi wydarzeniami i mnogość wyczerpujących zajęć w ciągu dnia,
♣ cechuje go niechęć do przebywania w jednym pomieszczeniu z kobietą: A. zazdrosną, B. obrażoną, C. dotkniętą, D. najważniejsze - w sumie każdego rodzaju kobietą,
♣ rok temu przygarnął małego, porzuconego husky'ego, dziś około jednoroczny pies, wabiący się: Dyuk, towarzyszy młodemu Sparksowi w każdej zagranicznej podróży,
♣ posiadanie psa o tej żywej rasie to jeden z kolejnych powodów, które zmuszają go o dużej aktywności fizycznej,
♣ praca zmusza go do częstego zmieniania miejsca zamieszkania,
♣ jego głównym celem w życiu jest zwiedzić wszystkie strefy stanowiące miejsce przesiadywania różnych gatunków smoków,
♣ cały swój majątek dany mu przez rodzinę przepuścił na wyprawy zapoznawcze i podróże.
Zainteresowania

♣ literatura skupiająca się tematyką wokół Starożytnych Runów – fascynacja przedmiotem wynika... z łatwości oswajania się z tematem i przypadkowym ogromem opasłych tomisk z tej kategorii w domu,
♣ Historia Magii – jego wiedza na temat historii magii w niczym się nie ma do wiedzy nabytej na lekcji. Jako jeden z pilniejszych uczniów, tylko sprawiał wrażenie uważnego na lekcji historii magii. W rzeczywistości cała jego nauka tego przedmiotu ogranicza się tylko do podstaw zaczerpniętych z lekcji, a resztę nabywa z własnych doświadczeń, domysłów i interpretacji zachowań na przestrzeni lat. Na przedmiot chodził wyłącznie w celu nie zrujnowania sobie autorytetu przykładnego ucznia,
♣ Smokologia – wbrew pozorom od czasu do czasu chłopak mimo swojej obojętności i biernej postawy do życia potrzebuje czasem chwili na poczucie na rosnącym poziomie we krwi adrenaliny,
♣ Quidditch – gdyby ktoś zorganizował konkurs na najgorszego ducha szkoły, on z pewnością zająłby pierwsze miejsce. Nie dość, że nigdy nie starał się śledzić wydarzeń z rozgrywek to jeszcze zwykle mieszały mu się składy drużyn.

_________________

jakis podpis
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar

 Liczba postów : 235
 Punkty reputacji : 3222
 Reputation : 5
 Age : 29
 Skąd : London London London London London London London London London London London London London
https://i.imgur.com/GOhYW4D.png
https://i.imgur.com/GOhYW4D.png
Administrator
PisanieTemat: Re: Sen Jeremaiah Sparksa   Sro Sie 12, 2015 6:42 pm


Dostajesz posadę!

Teraz możesz założyć powiązania postaci, gdzie ustalisz relacje z innymi graczami. Powinieneś także stworzyć sobie pocztę, by móc odbierać listy od innych bohaterów oraz kuferek, gdzie dokładniej określisz umiejętności postaci. Jeśli natomiast chcesz już zagrać w fabule, poszukaj chętnych do tego w temacie zgłoszeń.Życzymy

miłej gry!

_________________

jakis podpis
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar

 Liczba postów : 235
 Punkty reputacji : 3222
 Reputation : 5
 Age : 29
 Skąd : London London London London London London London London London London London London London
https://i.imgur.com/GOhYW4D.png
https://i.imgur.com/GOhYW4D.png
Administrator
PisanieTemat: Re: Sen Jeremaiah Sparksa   Sro Sie 12, 2015 6:49 pm

'It's real for us,' said Snape. 'Not for her. But we'll get the letter, you and me.' 'Really?' whispered Lily. 'Definitely,' said Snape,Kod:
<div class="wizkom1"></div><div class="wizkom2">tekst</div>

_________________

jakis podpis


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Wto Lut 13, 2018 11:32 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar

 Liczba postów : 235
 Punkty reputacji : 3222
 Reputation : 5
 Age : 29
 Skąd : London London London London London London London London London London London London London
https://i.imgur.com/GOhYW4D.png
https://i.imgur.com/GOhYW4D.png
Administrator
PisanieTemat: Re: Sen Jeremaiah Sparksa   Sro Sie 12, 2015 6:50 pm

Cytat :
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean ac metus iaculis, rutrum libero non, eleifend dolor. Aenean quam justo, dictum in rhoncus et, sagittis sit amet massa. Morbi nulla ante, lobortis eu dignissim quis, convallis vel mi. Aenean vitae fermentum augue, vitae cursus magna. Praesent elementum, neque a cursus bibendum, lectus dolor congue eros, at sagittis enim metus in enim. Phasellus sit amet posuere dui. Sed posuere lacus sit amet imperdiet sodales. Duis non efficitur libero, ut imperdiet risus. Aliquam laoreet orci sit amet nunc varius pulvinar.

Kod:
Vivamus turpis quam, bibendum bibendum ullamcorper a, egestas id mi. Nunc malesuada augue eget feugiat pharetra. Duis sagittis, quam sed tincidunt laoreet, ante nunc aliquam erat, sit amet commodo magna enim sed tellus. Vivamus quis ligula non tortor aliquam malesuada eu eget risus. Praesent ut eros nec dui elementum congue. Mauris malesuada sapien nec laoreet tristique. Sed dignissim purus risus. Donec ut eros ut elit varius scelerisque at in lectus. Nullam eget magna tincidunt, pellentesque urna a, ornare leo.

Spoiler:
 

Cras a dui dictum, rhoncus libero et, varius tortor. Nam sed felis quis dolor varius dapibus non in lacus. Morbi eu malesuada diam. Vivamus placerat vulputate magna eu consectetur. Maecenas non odio purus. Etiam sagittis velit sed leo facilisis lobortis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

_________________

jakis podpis
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Sen Jeremaiah Sparksa   

Powrót do góry Go down
 

Sen Jeremaiah Sparksa

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Szablonowe Forum  ::  :: 
karty postaci
-
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
Czarodzieje | Czarodzieje