Szablon
 
IndeksPublicationsGalleryFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 


 

 spis przedmiotów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar

 Liczba postów : 128
 Punkty reputacji : 2796
 Reputation : 1
 Skąd : z daleka
Moderator
PisanieTemat: spis przedmiotów   Nie Mar 02, 2014 9:35 am

Uwaga!

Przedmioty z kategorii popularne są do zdobycia w niemalże każdym sklepie magicznym, nasza postać może je zdobyć za zaledwie kilka galeonów. Przedmiotów trudnych do zdobycia czarodzieje nie zdobywają ot tak, jeśli używamy ich w fabule, potrzebne jest wyjaśnienie, jak nasza postać weszła w posiadanie danych artefaktów. Co się zaś tyczy przedmiotów unikatowych, mogą być używane jedynie po wcześniejszym zezwoleniu jednego z prefektów, bowiem są niezwykle rzadkie. Oczywiście w tym temacie można zgłaszać też propozycje innych czarodziejskich przedmiotów.Zabawki


Zabawkowy kwintoped

Krótki opis: Jeśli nie wiecie jak wygląda to zwierzę, to przypominam, że ma wyjątkowo nisko zawieszony tułów, podobnie jak pięć nóg, z których każda zakończona jest zdeformowaną stopą. Porośnięte są grubą, czerwonobrązową sierścią. Prawdziwe kwintopedy lubią pożerać ludzi. Ta również nie jest idealna i lubi podgryzać swoich właścicieli. Jednak jej ząbki są mięciutki i uroczo łaskoczą skórę, kiedy to robi, wywołując przyjemne dreszcze. Zaś swoimi pięcioma nogami kwintoped okazuje się być bardzo wprawny w masowaniu twoich zmęczonych plecków , relaksując lepiej niż ktokolwiek inny.
Kategoria: przedmiot popularny


Akromantula

Krótki opis: Tylko na szczęście te pająki, wcale nie gryzą, są mięciutkie i słodko piszczą do ciebie, kiedy cieszą się widząc swojego właściciela. Oplatają często swoimi nóżkami, lubią się nimi tulić, więc można z nimi chodzić z przyczepionymi do ręki. Nie są tak okropne, włochate i brązowe, bo mają uroczy, jasnoróżowy kolor. Raz na jakiś czas zaplatają pajęczynkę, która przepięknie pachnie, nie jest klejąca, a spanie na niej to istna magia..
Kategoria: przedmiot popularny


Dementor

Krótki opis: Małe dementorki, nie opuszczają swoich właścicieli ani na krok. A kiedy zamkniesz je same w pokoju, niesamowicie płaczą, tęskniąc za tobą, więc lepiej ich po prostu wyłączyć pod nieobecność, by potem czuć ich niesamowitą wdzięczność, gdy się pojawiasz uruchamiając je. Te zabawki latają nieustannie za właścicielem i co jakiś czas zbliżają się do ciebie i dają uroczego buziaka w policzek. Jednak te pocałunki dementora nie są straszne, wręcz przeciwnie. Przywołują właśnie na chwilę bardzo miłe wspomnienia.
Kategoria: przedmiot popularny


Zabawkowa miotła

Krótki opis:  Rodzaj małej latającej miotły przeznaczony dla użytku przez dzieci. Unoszą one osobę, która na nią wsiada, na około dwa metry wysokości. 
Kategoria: przedmiot popularny


Metamorfamulety

Krótki opis: Medale, które zawieszone na szyi, miały zmienić wygląd noszącego czarodzieja. Metamorfamulet miał za zadanie zmieniać wygląd noszącego. W rzeczywistości zmieniały jedynie kolor skóry (na pomarańczowy). Efektem ubocznym noszenia amuletu było także występowanie długich niczym macki kurzajek. 
Kategoria: trudne do zdobycia


Śmierciotula

Krótki opis: Kiedy czarodzieje zasypiają w nieostrożnym miejscu, Śmierciotule, które wyglądają jak wielkie czarne płaszcze sunące po ziemi, wchodzą na takiego delikwenta, by skrócić jego męki na tym padole łez. Ta zabawka również okrywa swoich właścicieli, ale nie robi im żadnej krzywdy, wręcz przeciwnie. Spanie pod nią jest niesamowicie przyjemne i nie będziesz chciał nigdy z powrotem normalnej kołdry, szczególnie, że rozciąga dowolnie kiedy chce, niekiedy idealnie dopasowując się do twoich kształtów. Ma podkreśloną głowę niewielkim wzniesieniem i dodane są jej słodkie oczka, dzięki czemu nie wygląda jak ponury, czarny płaszcz. 
Kategoria: przedmiot popularny


Lunaballa

Krótki opis: Ma ona gładkie, bladoszare ciało, wyłupiaste okrągłe oczy na czubku głowy i cztery nogi o wielkich płaskich stopach.  Prawdziwe lunaballe podczas pełni wykonują tylnymi nogami skomplikowane tańce. Tym jednak każdej nocy zbiera się na takie harce, wymachują więc dziko swoimi kończynami. Trudno porównać ten widok z czymkolwiek innym. Patrząc na nie zapominasz o swoich problemach, czujesz się jakbyś właśnie wypił za dużo eliksiru spokoju i możesz jedynie z błogim uśmiechem patrząc się na zabawkę. Można to porównać do palenia mugolskiej trawy. Po oglądaniu jej, twój sen przychodzi szybko i jest bardzo słodki. 
Kategoria: popularne


Mantykora

Krótki opis: Każdy chyba zna tego zwierzaka, który ma głowę człowieka, ciało lwa i ogon skorpiona. Pierwowzór maskotki jest wyjątkowo niebezpieczny i ponoć cicho nuci, kiedy pożera swoją ofiarę. Jednak te mantykory, faktycznie czasem mruczą mroczne kołysanki, ale dzięki temu właściciel zasypia znacznie szybciej. Ich melodia wydaje się kojąca, powoli ogarnia cię błogi spokój. Ich kołysanki zapewniają też bardzo przyjemne sny, po bezproblemowym zaśnięciu.
Kategoria: popularne


Karty z czekoladowych żab

Krótki opis: talia kart, na której znajdują się zasłużeni, wspaniali czarodzieje i czarodziejki. Karty są sprzedawane z Czekoladowymi żabami i kolekcjonuje je większość uczniów z Hogwartu. Łącznie istnieje 101 kart.
Kategoria: popularne


Modele smoków

Krótki opis: zaczarowane figurki przedstawiające miniatury prawdziwych smoków. Ruchome i niesamowicie realistyczne.
Kategoria: trudne do zdobycia


Fałszoskop

Krótki opis: Dzieło Edgara Stroulgera, jest rodzajem wykrywacza czarnych charakterów. Przedmiot wygląda jak szklany bączek dla dzieci. Położony sam ustawia się pionowo na spiczastym końcu. Kręci się, święci oraz gwiżdże jak tylko ktoś w pobliżu jest nieuczciwy lub nieuczciwie postąpi
Kategoria: trudne do zdobycia


Lusterka dwukierunkowe

Krótki opis: Kiedy dany czarodziej chce porozumieć się z innym także posiadającym lusterko, wypowiada do niego jego imię. Dzięki temu następuje "połączenie" i obie strony mogą ze sobą porozmawiać. 
Kategoria: popularne


Łajnobomba

Krótki opis: Magiczna, śmierdząca zabawka do robienia głupich dowcipów.
Kategoria: popularne


Woreczek ze skóry wsiąkiewki

Krótki opis: Sakiewka, do której dostęp ma tylko właściciel.
Kategoria: popularne


Ujawniacz

Krótki opis: Przyrząd magiczny wyglądający „jak jaskrawoczerwona gumka do wycierania”. Ujawnia niewidzialne pismo.
Kategoria: trudne do zdobycia


Uszy Dalekiego Zasięgu

Krótki opis: Dwa przedmioty w kształcie uszu z dwoma sznurkami w kolorze skóry. Umożliwiają podsłuchiwanie, czy też słyszenie dźwięków z dalszych odległości. 
Kategoria: popularne


Omnikulary

Krótki opis: magiczna lornetka, która pozwala spowolnić każdą akcję, powtórzyć ją, przyspieszyć. Cena za sztukę to 10 galeonów. 
Kategoria: popularneSamokurczące się klucze

Krótki opis: To klucze autorstwa czarodziejów, którzy chcą zażartować sobie z mugoli. Zaczarowany w ten sposób klucz kurczy się, aż prawie całkowicie znika, przez co mugole są pewni, że taki klucz zgubili. 
Kategoria: popularne


Przypominajka

Krótki opis: Mała, szklana kula. Kiedy jej kolor zmienia się na czerwony oznacza to, że o czymś się zapomniało. Niestety, przedmiot ten nie informuje użytkownika, o czym zapomniał. 
Kategoria: popularne


Powtarzalny wisielec

Krótki opis: To magiczna wersja kultowego wisielca, w którą gra się na tradycyjnych zasadach z tą różnicą, że w Powtarzalnym Wisielcu drewniana figurka sama wchodziła na podest. 
Kategoria: popularne


Magiczne puzzle

Krótki opis: Po ułożeniu zmieniają się w obrazek, dopasowują się także do zainteresowań czarodzieja. 
Kategoria: przedmiot popularny


Latający dywan

Krótki opis: Środek transportu czarodziejów. Dywany są bardzo popularne w Azji, a szczególnie w krajach takich jak: Indie, Pakistan, Bangladesz, Iran i Mongolia. Ministerstwo Magii w Wielkiej Brytanii zabroniło używania latających dywanów, ponieważ są one klasyfikowane jako obiekty mugolskie.  
Kategoria: trudne do zdobycia


Codziennego użytku
Aparat fotograficzny

Krótki opis: Przedmiot przeznaczony do robienia zdjęć zarówno w mugolskim, jak i czarodziejskim świecie. Zdjęcia zrobione przez aparaty czarodziejów zawierają ożywione obrazy, które mogą się poruszać. 
Kategoria: przedmiot popularny


Bahanocyd

Krótki opis: Środek służący do unieszkodliwiania bahanek.
Kategoria: przedmiot popularny


Bezoar

Krótki opis: Kamień tworzący się w żołądku kozy; chroni przed większością czarodziejskich trucizn. 
Kategoria: trudne do zdobycia


Kafel

Krótki opis: Jedna z czterech piłek używanych w quidditchu. To jasnoczerwona, skórzana, bezszwowa piłka o średnicy 12 cali.
Kategoria: przedmiot popularny


Kociołek

Krótki opis: Magiczne naczynie do warzenia eliksirów. Żeby uwarzyć eliksir trzeba było wrzucić do kociołka składniki, postawić na wolnym ogniu oraz mieszać według instrukcji.
Kategoria: popularne


Kryształowa kula

Krótki opis: Obiekt magiczny pozwalający widzieć przyszłość. Jest stosowany przez jasnowidzów.
Kategoria: popularne


Kufer

Krótki opis: Przenośny pojemnik w kształcie zbliżonym do dużego prostopadłościanu, najczęściej z wypukłym otwieranym wiekiem. Służy do przechowywania rozmaitych przedmiotów. 
Kategoria: popularne


Lewitujący kapelusz

Krótki opis: Ten typowo azjatycki kapelusz od zwykłego nakrycia głowy różni się przede wszystkim tym, że w chwili gdy ktoś założył go na głowę, zaczynał unosić się nad ziemią jakieś trzydzieści centymetrów i tak do momentu, aż ponownie go zdejmie.
Kategoria: unikatowe


Mapa Huncwotów

Krótki opis: Czarodziejska mapa, która została niegdyś opracowana przez czterech wybitnych psotników, po dokładnym zbadaniu wszystkich szkolnych zakamarków. Ten, z pozoru, kawałek pergaminu, jest tak naprawdę mapą Hogwartu, na której zaznaczono wszystkie tajemne przejścia (także te pomiędzy terenem szkoły a Hogsmeade!). Ponadto, mapa pokazuje wszystkie znajdujące się w szkole osoby oraz aktualne miejsce ich przebywania oraz to dokąd zmierzają! Ten unikat znajduje się podobno w pokoju nauczycielskim, dzięki czemu profesorowie często są w stanie przerwać złośliwe dowcipy psotników...
Kategoria: unikatowe


Mundurek Szkolny

Krótki opis: Obowiązkowo noszony przez uczniów. Wkładają go podczas lekcji, posiłków w Wielkiej Sali oraz nauki. Po zajęciach mogą się przebrać w swoje zwykłe ubrania, ale zazwyczaj nie korzystają z tego przywileju, ponieważ i tak musieliby zaraz przebierać się w piżamę i z pewnością uznają to za stratę czasu. 
Kategoria: popularne


Pióro

Krótki opis: Obowiązkowy asortyment każdego czarodzieja używany do pisania. Uczniowie Hogwartu w przeciwieństwie do mugoli nie używają długopisów, lecz piór. Mogą je zakupić w specjalnych sklepach w Hogsmeade i na Ulicy Pokątnej. Do pisania potrzebny był oczywiście kałamarz, a w nim atrament. 
Kategoria: popularne


Proszek Fiuu

Krótki opis: Substancja magiczna dzięki której można porozumiewać się oraz przemieszczać za pomocą sieci Fiuu. 
Kategoria: popularne


Świstoklik

Krótki opis: Magiczny przedmiot, który umożliwia teleportację z miejsca na miejsce każdemu czarodziejowi niezależnie od tego gdzie i kiedy się znajduje. To przedmiot dosyć specyficzny, ponieważ mogą z niego korzystać także niepełnoletni czarodzieje. Świstokliki to najczęściej śmieci mugoli, którzy ich nie wyrzucili.
Kategoria: popularne


Szafka Zniknięć

Krótki opis: Magiczny obiekt; w świecie czarodziejów pomiędzy dwoma takimi szafkami istniało przejście, które umożliwiało m.in. przenoszenie przedmiotów pomiędzy siostrzanymi meblami. Szafki odbijały prawie wszystkie zaklęcia. 
Kategoria: unikatowe


Tablica Quija

Krótki opis: deska z nadrukowanymi literami alfabetu, służąca do kontaktowania się z duchami zmarłych. 
Kategoria: popularne


Teleskop

Krótki opis: Przyrząd potrzebny do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie na pięć pierwszych lat nauki astronomii lub nawet siedmiu lat, jeżeli uczeń wybierze ten przedmiot do zdawania przy owutemach. Używają go także astronomii. Teleskopy są częściowo magiczne, ponieważ dosięgają dalej w kosmos niż teleskopy mugolskie. Teleskop można kupić na Ulicy Pokątnej za pięć galeonów. 
Kategoria: popularne


Tiara

Krótki opis: Często noszone, szpiczaste nakrycie głowy czarodziejów. Jest to obowiązkowe nakrycie głowy w Hogwarcie zaliczane do ubioru.
Kategoria: popularne


Wachlarz sakura

Krótki opis: Przy rozłożeniu ten niepozorny przedmiot rozprasza lekki, magiczny pył, który tak naprawdę można wykorzystać w ciemnościach, gdyż daje bardzo mocne światło.
Kategoria: unikatowe


Peleryna-niewidka

Krótki opis: Magiczny płaszcz, umożliwiający znikanie osoby, która się nią okryje. Kategoria: unikatowe


Perfumy z nutą amortencji

Krótki opis: Delikatną nutą, zdecydowanie bez przesady, ale mimo małej ilości eliksiru bez wątpienia są przydatne.
Kategoria: przedmiot popularny


Syreni grzebień

Krótki opis: Działa on niemalże jak suszarka. Wystarczy przejechać nim raz po włosach, aby wyschły i nabrały pięknego, perłowego połysku.
Kategoria: trudne do zdobycia


Syrenia spinka

Krótki opis: Ta niezwykła spinka działa jak czepek. Przypięta do głowy w czasie pływania sprawia, że wychodząc, twoje włosy są suche jak nitka.
Kategoria: trudne do zdobycia


Zestaw pędzli

Krótki opis: Pędzle te na komendę same nasycają się konkretnym kolorem farby.
Kategoria: przedmiot popularny


Zwierciadełko

Krótki opis: To nie jest zwykłe zwierciadełko! Po grzecznej prośbie pokaże makijaż idealny, fryzurę odpowiednią do stroju, wzorek na paznokciach - co tylko sobie wymarzysz! Dzięki niemu nigdy nie będziesz mieć problemu z dobraniem dodatków czy innych rzeczy.
Kategoria: przedmiot popularny


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar

 Liczba postów : 128
 Punkty reputacji : 2796
 Reputation : 1
 Skąd : z daleka
Moderator
PisanieTemat: Re: spis przedmiotów   Nie Mar 02, 2014 9:36 am


Miotły


Błękitna Butla

Krótki opis: Bezpieczna, wygodna miotła rodzinna, przeznaczona do latania dla kilku osób na raz. Wyposażona w alarm
Kategoria: popularne


Błyskawica 2013

Krótki opis: Obecnie najlepsza i prawdopodobnie najdroższa miotła na świecie. Produkowana tylko w czarnym kolorze. Magiczny grawerunek, który powstaje przy zakupie, sprawia, że tylko właściciel miotły może na niej latać. Miotła typowo zawodnicza.
Kategoria: popularne


Piorun

Krótki opis: To nie prawda, że piorun to miotła produkowane tylko dla kobiet! Co prawda, gdy jesteś zawodnikiem, a nie zawodniczką, pojawienie się na Piorunie na boisku może skutkować wyśmianiem przez kolegów... ale mimo to, miotła naprawdę dobrze się prezentuje - wszakże ogon połyskuje na wszystkie kolory tęczy!
Kategoria: popularne


Dębowy grom

Krótki opis: Ładna miotła o wyjątkowo grubej dębowej rączce, przystosowana do dalekich lotów i odporna na silne wiatry. Dębowe Gromy są do dzisiaj cenną, poszukiwaną przez kolekcjonerów rzadkością, ale próby grania na nich w Quidditcha nigdy się nie powiodły..
Kategoria: popularne


Księżycowa brzytwa

Krótki opis: Miotła, która została wyprodukowana w 1901 roku przez Gladys Boothby. Wyposażona w mały popiołowy uchwyt. Zaprojektowana z myślą możliwości latania wyżej niż na innych miotłach oraz z kontrolowaniem tej wysokości.
Kategoria: popularne


Świetlista Smuga

Krótki opis: Chociaż Świetliste Smugi nie były tak bardzo szybkie jak Zmiatacze lub Komety, to zauważono, że były one bardzo elastyczne i osiągały lepsze wyniki w quidditchu. 
Kategoria: popularne


Wicioszyn 90

Krótki opis: Miotła wyprodukowana w 1990 roku przez firmę Flyte i Barker. Wicioszyny 90 miały zastąpić Nimbusy jako lidera na rynku mioteł wyścigowych. Wyposażona w samoprostujący się ogon i wbudowany gwizdek ostrzegawczy. Szczyciła się prędkością i znakomitym wykończeniem, ale miała też swoje wady - posiadała tendencję do krzywienia się przy dużych prędkościach. Kosztowała bardzo dużo. Miotła ta zyskała reputację jako pilotowana przez osoby z większą ilością pieniędzy niż rozsądku. 
Kategoria: popularne


Spadająca Gwiazda

Krótki opis: Najtańsza miotła sportowa wyprodukowana w 1955 roku przez firmę Universal Brooms Ltd. Znana jest też jako Meteor. Pomimo początkowego sukcesu w sprzedaży, okazało się, że z czasem Meteory tracą prędkość i pułap. Firma zbankrutowała w 1978 roku. 
Kategoria: popularne


Nimbusy

Krótki opis: Seria mioteł, potentantów miotłowego rynku. Odkąd model 1000, a po nim 2000 okazały się jednymi z najszybszych modeli, drużyny Quidditcha z całego świata zaczęły ich używać. Obecnie firma promuje model 2014, który ma wyjść na początku przyszłego roku i pobić nawet osławioną Błyskawicę 2013.
Na Nimbusach lata drużyna Red Rock.
Kategoria: popularne


Zmiatacze

Krótki opis: Dobrej jakości, stabilne miotły, które sprawdzają się na boisku Quidditcha. Ciekawostką jest, że drużyna Riverside zakupiła te miotły dla swoich zawodników.
Kategoria: popularne


Komety

Krótki opis: Firma ma w swojej ofercie ponad 300 mioteł i chociaż mogą poszczycić się nienaganną reklamą i ceną, wiele słyszy się o kometach, które... spadają.
Kategoria: popularne


Przedmioty z poniższej tabelki są zbiorem obiektów głównie czarnomagicznych i bardzo trudno dostępnych, jeśli planujemy użyć ich w fabule, wymagane jest napisanie w tym temacie krótkiego podania, w którym uwzględnimy jak nasza postać weszła w posiadanie danego przedmiotu i do jakich celów chce go użyć. Obiekty z kategorii nie do zdobycia są niedostępne w fabule. Użycie przedmiotów z tabelki bez uprzedniej zgody prefektów grozi anulowaniem wątku.

Niespotykane


Horkuks

Krótki opis: Przedmiot, w którym ktoś ukrył cząstkę własnej duszy. Cząstkę tę można powierzyć także innej istocie żywej, jednak nie jest to zbyt rozsądne. Jeśli jednak ciało zostanie zaatakowane lub nawet zniszczone, nie można umrzeć, ponieważ część duszy pozostaje na ziemi, nieuszkodzona.
Kategoria: nie do zdobycia


Zmieniacz Czasu

Krótki opis: Potężne urządzenie magiczne pozwalające cofać się w czasie. 
Kategoria: wymaga podania


Kamien wskrzeszenia

Krótki opis: Kamień umożliwiający wskrzeszenie zmarłych, którzy mimo tego, należą do innego świata - nie są w stanie powrócić fizycznie.
Kategoria: nie do zdobycia


Peleryna Niewidka

Krótki opis: Pomimo, iż na świecie istnieje wiele peleryn niewidek, ta jest niezniszczalna, nie działają na nią żadne zaklęcia, nie starzeje się z wiekiem, ponieważ została stworzona z włosów demimoza. Obecnie znajduje się w posiadaniu Harry'ego Pottera.
Kategoria: nie do zdobycia


Czarna różdżka

Krótki opis: Aby ją zdobyć, co było marzeniem czarnoksiężników, należy pokonać jej poprzedniego właściciela. Ma niezwykłą moc. Znajduje się w grobowcu Dumbeldore'a.
Kategoria: nie do zdobycia


Kamień Filozoficzny

Krótki opis: Kamień ten może zamieniać każdy przedmiot w złoto. Oprócz tego wytwarza się z niego Eliksir Życia. Pijąc go można przedłużyć sobie życie w nieskończoność.
Kategoria: nie do zdobycia


Krwawe pióro

Krótki opis: Czarnomagiczny przedmiot tortur. To rodzaj pióra, które nie wymaga atramentu, jako że pisze się nim za pomocą krwi osoby używającej go. Wszystko co użytkownik napisze, zostaje wyryte na wierzchu jego dłoni. Rany goją się stosunkowo szybko, pozostają po nich zaczerwienienia przez pewien czas, jednak otwierają się, gdy dana osoba ponownie użyje pióra. Ciągłe korzystanie z niego skutkuje powstawaniem blizn. Pióro jest czarne, długie, cienkie i bardzo ostre. 
Kategoria: wymaga podania


Czara Ognia

Krótki opis: Przedmiot, za pomocą którego wybierano uczestników Turnieju Trójmagicznego. Obecnie znajduje się w gabinecie Garetha Hampsona.
Kategoria: wymaga podania


Jarzębinowa Ferula

Krótki opis: Potężna, magiczna laska, stworzona przez kapłanki Avalonu. Miała służyć do niszczenia inferiusuów, ale w nieodpowiedznich rękach może posłużyć także do ich kreacji i kontroli nad nimi, co jednak mało komu się udaje, bo jak wiadomo - na to potrzeba potężnej mocy.
Kategoria: wymaga podania


Myślodsiewnia

Krótki opis: płytka kamienna misa, wypełniona świetlistą, biało-srebrną substancją. Służy ona do odsiewania nadmiaru myśli z umysłu. Strząśnięte do myślodsiewni myśli bada się w dowolnym czasie. Istnieją dwa sposoby umieszczania w niej myśli. Jednym sposobem jest przyłożenie jednego końca różdżki do głowy - powyżej skroni, drugiego zaś do substancji w misie i przesłania myśli do myślodsiewni. Drugim sposobem jest umieszczenie myśli i wspomnień w buteleczce. Myśli zamknięte w buteleczce wystarczy wlać do misy. Za pomocą myślodsiewni można także badać cudze myśli, po ich uprzedniemu zdobyciu. 
Kategoria: wymaga podaniaMiecz Kusanagi

Krótki opis: Wykuty w starożytnych czasach we wnętrzu góry Fuji, na kształt starych mieczów samurajskich. Używane podczas dawnych wojen, ostrze miało umiejętność przewodzenia mocy żywiołów osoby która nim władała. Ostrze mogło zmieniać się w dany żywioł przez co zdawało się być z ognia, wody itd. Obecnie na świecie istnieje kilka egzemplarzy tych broni. Pięć sztuk jest w posiadaniu Japońskiego Muzeum Magii. Około 10 jest w rękach prywatnych kolekcjonerów.
Kategoria: wymaga podania


Uzdrawiające pierścienie Hannibala

Krótki opis:  magiczne pierścienie stworzone przez greckiego czarownika Hannibala. Miałą one leczyć rany śmiertelne. Nie wstrzeszają zmarłych, ale ratują one cieżko rannych, gdy ci znajdują sie już na pograniczu śmierci. Hannibal stworzył 10 takich pierścieni. Wiadomo, że z jednym został pochowany. 
Kategoria: wymaga podania


Księga Magii Rodu Trewelty

Krótki opis: Stara i gruba księga czarów. Zawiera formuły starożytnych zaklęć, receptury na pradawne eliksiry oraz opisy najdziwniejszych, magicznych istot. Zaczęła ją pisać Bethy, pierwsza i najpotężniejsza znana czarownica z rodu Trewelty. Od tamtego czasu księga ta była stopniowo uzupełniana przez kolejne pokolenia czarodziejek tej rodziny, aż stała się legendarnym źródłem magicznej wiedzy. Teoretycznie uważa się ją za zaginioną. 
Kategoria: wymaga podania


Księga Łowcy

Krótki opis: Wyjątkowo wiekowy tom, pochodzący z początków, kiedy magia rozwijała się coraz szybciej, a na świecie pojawiały się wilkołaki. W tamtych czasach były uważane za bestie gorsze niż obecnie. Dlatego istniała wówczas profesja łowcy. Owa książka to pamiętnik jednego z nich, który zachował się jakimś cudem. Opisuje liczne walki, pozwalające odkryć kolejne słabe strony wilkołaków, bądź spisy istniejących i zmarłych wilkołaków. Atrament na tej stronie wydaje się być miejscami świeższy, jakby księga była uzupełniania wieki po powstaniu.
Kategoria: wymaga podania


Pióro Tajemnic

Krótki opis: Wygląda z pozoru na zwykłe pióro, jednak jest ono bardzo ważne. I cenne. Gdy osoba weźmie je w rękę, ono zmusza ją, żeby wyjęła pergamin. Dużo pergaminu. Za jego pomocą spisuje się na papier ostatnie, największe tajemnice. Jeżeli da się je komuś do ręki, nic co stara się ukryć nie będzie bezpieczne. Z tym piórem jednak trzeba się mieć na baczności - atramentem jest własna krew.
Kategoria: wymaga podania


Teleskop Nadnaturalnych

Krótki opis: Teoretycznie wygląda na zwykły teleskop, jakich wiele na wieży astronomicznej. Różni się nieco rozmiarem, gdyż jest mniejszy i bardziej poręczny. Pozwala na dokładne obserwowanie okolicy i wykrycie ludzi znajdujących się w pobliżu. Jego niezwykłą opcją jest to, że jeżeli osoba spogląda przez niego na kogoś o nieludzkiej genetyce, szkło przybiera niebieskawy kolor. Pomaga to nie tylko rozpoznawać zagrożenie, ale i wynajdywać niezwykłe jednostki, mające małe sekrety.
Kategoria: wymaga podania


Księga Strachu

Krótki opis: Pozwala odkryć wszystko, co w człowieku najmroczniejsze. Jeżeli raz wpadnie w czyjeś ręce, na wolnej stronnicy, już na zawsze zostają wyryte jego obawy. Daje informacje o najgorszych momentach w życiu osób które jej dotykały, oraz dokładnie opisuje jego bogina. Odpowiednio użyta, może pomóc w zniszczeniu psychicznym ofiary, jednak w zamian i twoje obawy pojawią się na starych stronach.
Kategoria: wymaga podania


Glob Zaginionych

Krótki opis: Niewielki globus nie jest zwyczajną ozdobą na biurko. Można nazwać go rozbudowaną wersją Mapy Huncwotów. Wystarczy wypowiedzieć imię i nazwisko, a w myślach wyobrażając sobie poszukiwanego, by globus pokazał nam jej dokładne położenie. Zabawka zdecydowanie wymagająca skupienia, bo lubi płatać figle, pokazując całkowicie inną osobę na drugim krańcu globu, aczkolwiek z taki samymi danymi osobowymi.
Kategoria: wymaga podania


Talaria

Krótki opis: Talaria, czyli najprościej mówiąc uskrzydlone sandały. Istnieje tylko jedna para. 
Kategoria: wymaga podania


Kielich Dagdy

Krótki opis: Zaczarowany, bezdenny kielich, nazywany również "kotłem odrodzenia". Jest wiecznie wypełniony źródlaną wodą, która gasi pragnienie spragnionych, leczy rany oraz działa jak trucizna na ludzi przesiąkniętych złem. 
Kategoria: wymaga podania


Kamień Morgany

Krótki opis: Magiczny kamień, który własną krwią pobłogosławiła czarodziejka Morgana. Dzięki temu nabrał on cudownych uzdrawiających i ochronnych właściwości. Prawdopodobnie potrafi wyleczyć każdą chorobę. Poza tym właściciel kamienia, może z jego pomocą telepatycznie kontaktować się ze zmarłą Morganą. 
Kategoria: wymaga podania


Sygnet maga

Krótki opis: Sygnet wykonany z Elektrum. Niegdyś w czasach przed ustanowieniem MM spotykany częściej, współcześnie od ponad 500 lat nie jest wytwarzany. Znaleźć je można wyłącznie wśród bardzo starych artefaktów, równie starych rodów. Sygnet sam w sobie nie daje wielkich zdolności, jednakże w rękach kogoś kto opanował magie bezróżdżkową daje znaczną przewagę, umożliwiając czarodziejowi zdolność wykorzystania jednego z zaklęć które opanował i umożliwia mu jego bezproblemowe rzucanie.
Kategoria: wymaga podaniaFormularz zgłaszania nowych przedmiotów:
Kod:
• [b]Wykasuj i wpisz przedmiotu[/b]
[list]Krótki opis:
Rodzaj: Zabawki/miotły/codziennego użytku/niespotykane
Dostępność: popularne/trudne do zdobycia/unikatowe/wymaga podania/nie do zdobycia
[/list]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

spis przedmiotów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Szablonowe Forum  ::  :: 
sowy
-
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblog.com
Czarodzieje | Czarodzieje