Szablon
 
WydarzeniaWydarzenia  CalendarCalendar  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  IndeksIndeks  

Share






 

 spis roślin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Marco Ramirez

Marco Ramirez

Wiek : 28
Galeony : 4760
 Liczba postów : 131
spis roślin QzgSDG8




Moderator




spis roślin Empty
PisanieTemat: spis roślin   spis roślin EmptyNie Mar 02, 2014 5:34 pm

Klasyfikacja Ministerstwa Magii
 


    Urząd Kontroli nad Magicznymi Roślinami wprowadził klasyfikację wszystkich magicznych roślin, tak by można było poznać jakie stwarzają zagrożenie. • Bardzo niebezpieczne – Nie należy zbliżać się do niej, nie posiada przydatnych właściwości, bądź zdobycie jej wiąże się ze śmiercią.• Niebezpieczne – Roślina groźna, wymaga specjalistycznej wiedzy, czarodziej-specjalista może sobie poradzić• Groźne – Odpowiedni czarodziej powinien dać sobie radę• Niegroźne – Niegroźne, mogą być hodowane w domu• Neutralne –  Nudne




Magiczne rośliny



Aloes Uzbrojony

Krótki opis: Zioło z rodziny liliowatych. Ma grube, mięsiste liscie i łodygi. Krawędzie owych liści są pokryte krótkimi, ostrymi kolcami. Ukłucie może być nawet śmiertelne, dlatego też należy zachować ostrożność. Eliksiry najczęściej robimy z jego łodygi, choć czasem używamy korzenia (a raczej charakterystycznych bulw). Można go używać jako odtrutki na jad żmii. Zmieszany z odpowiednim zielem skutecznie zwalcza jad trupi. Pięknie kwitnie - gronami czerwono-pomarańczowych kwiatków zebranych na jednej wysokiej łodydze. Ale niestety, w doniczkach niechętnie kwitną. Aloesu nie atakują żadne szkodniki. Świeże liście aloesu zawierają wiele substancji śluzowych, potrzebnych do wielu eliksirów.
Kategoria: Groźne


Asfodelus

Krótki opis: Roślina z rodziny liliowatych, będąca składnikiem eliksirów. Jest wykorzystywany midędzy innymi do produkcji Wywaru Żywej Śmierci oraz Eliksiru Wiggenowego.    
Kategoria: Neutralne

Brzytwotrawa

Krótki opis: Rośnie w miejscach, gdzie skupienie energii negatywnej jest na tyle niskie, że rośliny są w stanie ją przetrwać, a jednocześnie na tyle wysokie, by wyzwolić z nich to, co najgorsze. Mogą to być punkty, w których zostały stoczone potężne pojedynki magiczne, polany, na których były odprawiane rytualne mordy i krwawe poświęcenia, jak i jakiekolwiek inne miejsca, w których przelano wiele niewinnej krwi. Na pierwszy rzut oka brzytwotrawa nie różni się niczym od normalnej trawy. 
Jednak po baczniejszym przyjrzeniu się można zobaczyć krawędzie ostre jak brzytwa, oraz kępy rośliny, które mają niezdrowy ciemnozielony kolor. Kolor ten zawdzięcza właśnie temu życiodajnemu płynowi, który chłonie zamiast wody, czyli krwi. Zdobywa go, gdy przechodzące zwierzęta, bądź ludzie, są ranieni przez ostre źdźbła, a skapująca z ran krew wsiąka w glebę, żywiąc roślinę. Bez krwi brzytwotrawa usycha. Brzytwotrawa jest nieruchoma, aczkolwiek niebezpieczna. Każdorazowe obrażenia od brzytwotrawy owocują ryzykiem zarażenia się jedną z paskudnych chorób, której roznosiciele bytują na liściach rośliny.
Kategoria: Niebezpieczne


Czyrakobulwa

Krótki opis: Uprawiana w cieplarniach Hogwartu, nie bardzo przypomina roślinę, już bardziej wielkie czarne ślimaki wyłażące pionowo z ziemi. Każda wije się lekko i pokryta jest dużymi, błyszczącymi bąblami pełnymi żółtawego płynu. Pachnący naftą i przypominający ropę, po rozcieńczeniu leczy trądzik oraz parzy.
Kategoria: Niegroźne


Diabelskie sidła

Krótki opis:  Lubiąca wilgoć i ciemność roślina może być niebezpieczna z powodu swych macek, które oplatają ciało i ściskają a w końcu duszą. Im bardziej osoba się szarpie tym mocniej roślina trzyma. Aby uwolnić się od jej macek trzeba zapalić światło lub rozluźnić się, ponieważ ta roślina nie lubi światła. Można do tego użyć zaklęcia Incendio lub Lumos. 
Kategoria: Groźne


Dyptam

Krótki opis: Roślina z rodziny rutowatych, o dużych różowych kwiatach i torebkowatych owocach, wydzielająca silną balsamiczną woń. Stosowane do magicznych kremów dla kobiet.
Kategoria: Neutralne


Fruwokwiat

Krótki opis:  Magiczna roślina ozdobna. Czarodzieje chętnie hodują ją w swoich ogrodach i domach. Prawdopodobnie ma długie, kołyszące się wąsy. Fruwokwiat ma cechy podobne do diabelskich sideł, ale w przeciwieństwie do nich jest nieszkodliwy.
Kategoria: Neutralne


Horklump

Krótki opis: Grzyb rosnący gęsto w nietypowych dla roślin miejscach. Rozpyla chmury trujących zarodników niebezpiecznych dla czarodziejów i dla mugoli. Często spożywany jest przez gnomy.
Kategoria: Groźne


Jadowita Tentakula

Krótki opis: Czerwona i jadowita roślina, która wstrzykuje jad, gdy ktoś ją dotknie. Mają korzenie w kształcie grubej bulwy, z której wyrastają macki, nieco spłaszczonej po bokach.  Z tych spłaszczonych boków odrastają czerwonobrunatne, fosforyzujące wypustki. Mogą się wyjątkowo rozciągać. Z wiekiem bulwa tentakuli nie powiększa się, a zamiast tego jej macki wydłużają się. Macki są czerwone i kolczaste, aczkolwiek bezlistne. 
Kategoria: Groźne


Jagody z jemioły

Krótki opis: Składnik eliksirów wykorzystywany między innymi do produkcji eliksiru zapomnienia i antidotum. Są małe, białe i woskowe.
Kategoria: Neutralne


Kłaposkrzeczki

Krótki opis: Rośliny, które irytująco skrzeczą z niezadowolenia i wiją się, gdy nie dostaną odpowiednio dużo nawozu. Przy odpowiednim zerwaniu tych skrzeczących liści, bez utraty ich soku, mogą być wykorzystywane do eliksiru wywołującego halucynacje.
Kategoria: Neutralne


 Laqueushiems

Krótki opis: Roślina mięsożerna z rodziny rosiczkowatych, występująca w chłodnych klimatach, zimą. Wyglądem nie odbiega od innych przedstawicieli rodzaju muchołówek, tylko że jest dużo większa, jej liście średnio osiągają od dwóch do trzech metrów, no i jest biała. Zazwyczaj chowa się pod śniegiem i wyczekuje na ofiarę. Kiedy ktoś na niej stanie, błyskawicznie się zamyka. Wydziela toksyny, które mają ogłuszyć ofiarę i uniemożliwić jej ucieczkę. Trawienie trwa jakiś tydzień, więc stosunkowo łatwo jest z niej uciec, o ile ma się różdżkę przy sobie. Toksyna nie oddziałuje od razu na cel, efekty odczuwalne są po jakiejś godzinie. Występuje wyłącznie zimą.
Kategoria: Niebezpieczne


Lulek

Krótki opis: Lulka można spotkać w pobliżu starych, opustoszałych domów, zamków, na bezdrożach, bądź rumowiskach. Dorasta do 80 cm wysokości, liście ma jajowate. Łodyga jest lepka i owłosiona. Kwiaty lulka, są brudno żółtego koloru, z fioletowym żyłkowaniem. Skupiają się w kątach liści i na szczycie rośliny. Trudno go zerwać przez jego trujące właściwości, ale przy odpowiednim przygotowaniu napar z niego wykorzystywany jest do leczenia bólu związanego z podeszłym wiekiem i reumatyzmem. Ponadto krem z liści lulka wcierany w okolice ramion dawał miłe uczucie unoszenia się w powietrzu oraz otumania, bardzo szybko uzależnia, dawniej jeden z najpopularniejszych narkotyków. 
Kategoria: Groźne


Mandragora

Krótki opis: Roślina lecznicza. Można sporządzić z niej lekarstwo, które ożywia spetryfikowanych. Bulwa przypomina kształtem noworodka - posiada usta, oczy i nos. Jej włosy to podłużne liście. Krzyk dojrzałej mandragory jest zabójczy dla ludzi, zaś sadzonki mogą jedynie ogłuszyć na kilkanaście godzin.
Kategoria: Groźne


Mimbulus mimbletonia

Krótki opis: Rzadka roślina wyglądem przypominjąca karłowaty kaktus, który jest szary i zamiast kolców ma bąble. Można dostrzec jej lekkie pulsowanie. Ma ciekawy system obronny. Gdy ktoś, np. ukłuje ją igłą, wypluwa ona cuchnący odorosok o ciemnozielonej barwie i konsystencji błota.
Kategoria: Neutralne


Odorosok

Krótki opis: Śmierdzący zielony płyn, którego zapach przypomina zjełczały nawóz naturalny. Płyn ten wydzielają niektóre rośliny, między innymi Mimbulus mimbletonia
Kategoria: Neutralne


Pykostrąk

Krótki opis: Posiada różowe strąki i błyszczące fasolki, które wystarczy rzucić na ziemię, by natychmiast wystrzeliły z nich kwiaty. Przydają się do eliksiru unicorn, oraz szybkiego, aczkolwiek krótkotrwałego dekorowania miejsc.
Kategoria: Neutralne


Ranunculus lunaglacies

Krótki opis: Roślina z rodzinny jaskrowatych, większą część roku spędza pod ziemią, którą opuszcza jedynie zimą, gdy temperatura sięga około -10°C. Bardzo ceniona ze względu na walory estetyczne. Jej kwiaty oraz łodyga świecą jasnym, błękitno-białym światłem. Kwitnie tylko i wyłącznie w nocy, dzień zazwyczaj spędza pod śniegiem. Posiada bulwy, w których magazynuje substancję zwaną "płynnym lodem", to właśnie dzięki niej świeci. Substancja ta jest niebezpieczna, właściwościami. Występuje wyłącznie zimą.
Kategoria: Groźne


Raptuśnik

Krótki opis: Średniej wielkości krzew, którego liście odpowiednio przygotowane stanowią nieszkodliwy środek pobudzający. Przy zbyt częstym zażywaniu może uzależnić. Przy zażyciu liści bez odpowiedniego przyrządzenie, popada się w stan przypominający histerię. 
Kategoria: Niegroźne


Rdest ptasi

Krótki opis: Ziele o rozgałęzionych, płożących łodygach i drobnych listkach, o magicznych właściwościach. Jest ona jednym z głównych składników eliksiru wielosokowego. Można ją znaleźć w Zakazanym Lesie. Jest to także składnik miodu pitnego oraz jest używane w leczeniu chorób płuc i jelit.
Kategoria: Neutralne


 Salionix

Krótki opis: Roślina pasożytnicza, całkowita, występująca w chłodnych obszarach, zimą. Z wyglądu przypomina kępkę mchu, tyle że białą. Przyczepia się do drzew i żeruje na nich. Miejsca, do których była wcześniej przyczepiona łatwo rozpoznać, zamarzają, a lód układa się w charakterystyczną siateczkę. Potrafią się poruszać, wygląda to jak skakanie, robią to tylko, gdy wyczują ciepło lub szukają żywiciela. Bardzo rzadko "atakują" ludzi. Występuje wyłącznie zimą.
Kategoria: Niegroźne]


Samosterowalne Śliwki  

Krótki opis: Magiczne owoce. Kształtem przypominają rzodkiewkę, natomiast kolorem morelę. Ich nazwa pochodzi stąd, że same unoszą się w powietrzu. ich największą wadą jest fakt, że czasem mogą się "nasterować" na jakąś osobę i pobrudzić jej ubranie swoimi sokami.
Kategoria: Niegroźne


Skaczące Muchomory

Krótki opis: Grzyby posiadające cienką, brązową otoczkę, wydzielające nieprzyjemny zapach po dotknięciu, uciekając przed niebezpieczeństwem zaczynają skakać.
Kategoria: Neutralne


Skrzeloziele  

Krótki opis: Pozwala oddychać pod wodą temu, kto ją połknie. Ma bardzo odtrącający wygląd, lecz jest jadalna. Ślimakowata i łykowata; konsumpcja przypomina jedzenie macek ośmiornicy. Po konsumpcji działa przez godzinę.
Kategoria: Neutralne

Tykwobulwa

Krótki opis:  Roślina podobna do wielkiej zielonej cebuli  (podobno znakomicie chroni przed plumpkami). Napar z tykwobulwy jest koloru czerwonego, przypominający sok burakowy.
Kategoria: Neutralne


Ślaz

Krótki opis: Roślina o dużych, karbowanych liściach i białoróżowych kwiatach, zawierająca substancje śluzowe, uważana za środek leczniczy (składnik syropów na kaszel), składnik eliksiru wielosokowego.
Kategoria: Neutralne


Waleriana  

Krótki opis: Jej korzenie są wykorzystywane do produkcji Wywaru Żywej Śmierci, a gałązki do warzenia Eliksiru zapomnienia i Eliksiru Słodkiego Snu. Kategoria: Neutralne


Wiggen

Krótki opis: Magiczna jarzębina. Osoba dotykająca drzewa Wiggen jest zabezpieczona przez atakami magicznych stworzeń. Jego kora jest potrzebna do eliksiru wiggenowego.
Kategoria: Neutralne


Wnykopieńki

Krótki opis: Sękate pieńki, które na pozór wyglądają jak zwykłe kawałki drewna, jednak gdy się do nich zbliżymy natychmiast ożywają. Ze szczytu pnia wyskakują długie, kolczaste pędy, które przypominają gałązki jeżyn i wymachują wściekle w stronę osoby, która jest najbliżej. Gdy ściśnie się pędy, to w plątaninie wijących się gałązek otworzy się dziura, w której są pulsujące, zielone bulwy wielkości grapefruita, czyli strączki. Gdy jednak do dziury włoży się rękę ta zaciska się wokół niej. Wydobycie strączka z wnykopieńki jest trudnym i mozolnym zajęciem.
Kategoria: Niegroźne]



 




Drzewa



Akacja

Krótki opis: Różdżki z drewna akacji są dość nietypowe, gdyż ciężko znaleźć odpowiedniego czarodzieja, któremu nie odmówią posłuszeństwa. Kiedy jednak różdżka trafi do odpowiedniego czarodzieja, dzięki właściwościom pozwoli mu wykorzystywać odpowiednio magiczne zdolności. Różdżka z drewna akacji określana jest jako temperamentna.


Angielski Dąb  

Krótki opis: Jest to różdżka na dobre i na złe - lojalny przyjaciel i pomocnik czarodzieja. Odpowiednio dobrana wyposaża właściciela w siłę, odwagę i wierność. Charakteryzuje się też potężną intuicją, a czarodzieje w nią wyposażeni dobrze czują się w świecie fauny i flory magicznej.


Brzoza

Krótki opis: Mówi się o dobroczynnym i ochronnym działaniu tego drewna, które jakoby miałoby przyciągać opiekuńcze duchy. Różdżki brzozowe cieszą się wielkim powodzeniem wśród urodzonych gospodyń domowych. Są też wytrzymałe i silne.


Buk

Krótki opis: Bukowe różdżki trudno dopasować do odpowiedniego czarodzieja. Niewłaściwie dobrana nie ma wystarczającej mocy magicznej. Dobrana odpowiednio zaś jest subtelna. Często badana przez wytwórców różdżek. [1]Magicznymi cechami różdżek z buku jest pomoc udzielana użytkownikowi w osiągnięciu celów oraz spełnieniu życzeń poprzez obdarzenie czarodzieja darem uporządkowania oraz umiejętności planowania oraz organizowania własnych działań i osiągnięcia zaplanowanych celi.


Cedr

Krótki opis: Właściciele różdżki wykonanej z cedru odznaczają się lojalnością i niezwykłą siłą charakteru. Dobrze dobrana wyposaża właściciela w odpowiednią broń w trakcie pojedynków czarodziejów. Różdżka ta pomaga także w wydobyciu potencjału z czarodzieja.


Cis

Krótki opis:  Różdżki te należą do rzadszych. Mają szczególnie mroczną i przerażającą reputację, jeśli chodzi o pojedynki i wszystkie rodzaje przekleństw. Nieprawdą jest jednak, że czarodzieje posługujący się tą różdżką przyciągają czarną magię. Ich posiadacze w historii odznaczali się wielkością zarówno czynów złych, jak i bohaterskich. Jeśli różdżka z cisu zostanie pochowana razem z czarodziejem, kiełkuje i pilnuje w ten sposób grobu swojego właściciela.


Cyprys  

Krótki opis:  Właściciel różdżki wykonanej z cyprysu to czarodziej odważny, śmiały i ofiarny, taki, który nie zawahałby się oddać życie w razie potrzeby. Średniowieczny wytwórca różdżek, Garrick Ollivander. Zawsze był zaszczycony sprzedając różdżkę z cyprysu, gdyż był pewien, że jej właściciel umrze bohaterską śmiercią.


Czarny bez

Krótki opis:  Roślina, z której stworzona została przez śmierć Czarna Różdżka. Zrobiono z niego tylko tą jedyną różdżkę.


Czarny Orzech

Krótki opis: Różdżka z czarnego orzecha nie należy do łatwych do opanowania. Posiada także pewną cechę, którą większość posiadaczy różdżek uważa za wadę: dramatycznie traci moc, jeśli jej właściciel dopuści się jakiejkolwiek formy samooszukiwania. Jeśli czarownica bądź czarodziej nie chce lub nie jest w stanie być uczciwy wobec siebie i innych, różdżka nie działa prawidłowo. Dopasowana do uczciwego i świadomego właściciela staje się jednak najbardziej lojalną i imponującą różdżką.


Czerwony Dąb  

Krótki opis: Doskonała różdżka do pojedynków czarodziejskich. Jej posiadacz to czarodziej bystry, dobry i zdolny, często także jest autorem zaklęć. Różdżki z czerwonego dębu są także bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym.


Dereń

Krótki opis: Różdżki wykonane z tego drewna mają ekscentryczną i figlarną naturę. Najlepiej pasują do czarodziejów, którzy są w stanie zapewnić im spory zakres emocji i zabawy. W połączeniu z odpowiednim czarodziejem jest sprytna, pomysłowa i zdolna do wykonywania niemal wszystkich zaklęć. Najczęściej jednak odmawiają wykonywania zaklęć niewerbalnych i są dość hałaśliwe.


Bez

Krótki opis: Bez należy do najrzadszego rodzaju drewna z jakiego tworzy się różdżki. Ma złą reputację, mówiono, iż przynosi pecha. Różdżki z bzu opanowuje się najtrudniej. Zawierają w sobie wielką magiczną moc, ale lekceważą każdego, kto nie jest jej prawowitym właścicielem. Nawet największym czarodziejom długi okres czasu zajmuje poskromienie takiej różdżki. Stary przesąd "różdżka z czarnego bzu szczęścia nie przyniesie" wziął się stąd, iż czarodzieje bali się ogromu jej mocy, jednak w rzeczywistości to uprzedzenie jest bezpodstawne. Niektórzy wytwórcy różdżek w żaden sposób nie używają bzu, ponieważ bardziej wątpią w ich sprzedaż, niż w strach przed ich mocą. Prawdą jest, iż tylko nietuzinkowym osobom ta różdżka przypadnie do gustu. Występują też rzadkie przypadki, gdy istnieje powiązanie między różdżką z bzu a czarodziejem, jednak ma to swoje przeznaczenie.


Grab

Krótki opis: Grab wybiera właściciela utalentowanego, z pasją tak silną, że można nazwać obsesją, która zazwyczaj jest realizowana. Różdżka ta bardzo szybko dostosowuje się do swojego właściciela i jest tak spersonalizowana, że inni używając jej nie będą w stanie wyczarować wiele, a będą mieć kłopot z nawet najprostszym zaklęciem. Różdżki te odmówią także działania sprzecznego z wewnętrznym kodeksem honorowym ich właściciela. Są szczególnie dopracowane.


Grusza

Krótki opis: Różdżki te pasują najlepiej do serdecznych, mądrych i hojnych czarodziejów. Jej posiadacze zazwyczaj są popularni i szanowani. Mają wspaniałą moc magiczną i są niezwykle odporne. Magicznymi cechami drewna gruszkowego była miłość macierzyńska, a czasami także też i długowieczność.


Głóg

Krótki opis: Różdżki z głogu są złożone i intrygujące w naturze, podobnie jak pasujący do nich właściciele. Różdżki te są bardzo przydatne do magii leczniczej, ale także do rzucania klątw. Głóg nie jest łatwy do opanowania, ma także pewną wadę: nieumiejętne rzucanie zaklęć odbija je rykoszetem we właściciela.


Heban  

Krótki opis: Różdżka z hebanu ma imponujący wygląd i reputację, nadaje się do każdego rozdzaju magii. Przypadnie ona do gustu czarodziejom, którzy mają odwagę być sobą. Takie różdżki są dobrym wyborem również dla osób trzymających się twardo swoich zasad i nie zmieniających się pod wpływem otoczenia.


Jabłoń  

Krótki opis: Różdżki wykonane z jabłoni nie należą do częstych. Ich właściciele są osobami obdarzonymi szczególnym urokiem osobistym i dążą do wysokich celów i ideałów, ponieważ różdżka ta nie jest najodpowiedniejsza do czarnej magii. Posiadacz tej różdżki często ma duże zdolności do porozumiewania się językiem innych istot.


Jarzębina  

Krótki opis: Różdżka szczególnie przydatna do obrony. Zaklęcia obronne, które wyczaruje, są szczególnie silne i trudne do złamania. Różdżka ta najlepiej pasuje do czarodzieja o czystym sercu, który nie pała się czarną magią.


Jawor

Krótki opis: Różdżka ta jest najbardziej efektywna, kiedy doświadcza nowości, i najmniej efektywna, kiedy zajmuje się jedynie prozaicznymi czynnościami. Różdżka ta najlepiej pasuje do czarodzieja ciekawego, witalnego i żądnego przygód, chętnego do nauki i nowych wrażeń.


 Jesion

Krótki opis: Różdżka ta jest określana mianem upartej. Jej właściciel jest uparty i cechuje go odwaga oraz nigdy nie jest arogancki ani tępy. Istnieje przesąd, że różdżki te nie powinny być przekazywane do innych rąk, ponieważ tracą swą moc.


Jodła

Krótki opis: Różdżka wykonana z jodły jest bardzo silna w rękach swojego prawowitego właściciela, ale traci moc niemal całkowicie przekazana innemu czarodziejowi. Najbardziej odpowiednie dla czarodziejów skupionych i o silnej woli. Różdżki te są znakomite do transmutacji.


Kasztan  

Krótki opis: Jest to bardzo ciekawe, wielopłaszczyznowe drewno, którego właściwości różnicuje rdzeń oraz jej właściciel. Najbardziej pasuje do tych czarownic i czarodziejów, którzy radzą sobie z magicznymi zwierzętami i z zielarstwem oraz są naturalnymi lotnikami.


Klon

Krótki opis:  Posiadacz tej różdżki nie jest domatorem, ale najczęściej turystą i badaczem przyrody. Lubią nowe wyzwania, przygody i zmiany otoczenia oraz są ambitni. Dobrze dobrana różdżka będzie podobnie jak jej właściciel ambitna i coraz bardziej lojalna i oddana. Niedopasowana zaś będzie działać słabo, ciężko i nijako.


Leszczyna

Krótki opis: Istnieje pogląd, że jest to wrażliwa różdżka, która odzwierciedla stan emocjonalny właściciela. Najlepiej nadaje się dla czarodziejów, którzy rozumieją i mogą zarządzać własnymi uczuciami. Posiadacze tej różdżki powinni być bardzo ostrożni w kontaktach z nią, jeśli stracili cierpliwość bądź czują się rozczarowani, ponieważ wchłonie ona tę energię i może wyładować ją później, w nieodpowiedni i niepożądany sposób. Różdżka ta jest jednak bardzo zręczna i oddana właścicielowi do tego stopnia, że po jego śmierci najczęściej nie nadaje się do użycia przez innych. Różdżki te mają także zdolność do rozpoznawania źródeł wody, także tych podziemnych.


Mahoń

Krótki opis: Właściciele różdżek wykonanych z tego drewna muszą na nie bardzo uważać, ponieważ cechuje je duża kruchość. Jednocześnie jest to całkiem przyzwoita różdżka, której rzadko zdarzają się spięcia.  


Modrzew  

Krótki opis: Uważane za atrakcyjne i potężne oraz wszczepiające właścicielom odwagę i zaufania różdżki te są bardzo pożądane. Dopasowanie odpowiedniego czarodzieja do tej różdżki nie jest jednak proste, tak samo jak jej obsługa. Źle dopasowana nie pozwoli właścicielowi rozwinąć talentu i wykorzystać potencjału.


Miłorząb

Krótki opis: Drzewo to wywiera pozytywny wpływ na procesy zapamiętywania, koncentracji uwagi oraz uczenia się, dlatego polecany jest osobom w okresie edukacji oraz przy pracach wymagających stałej uwagi.


Olcha

Krótki opis: Różdżka z drewnem olchy nadaje się idealnie do magii niewerbalnej, która jest trudną dziedziną magii i dlatego przyjęło się, iż różdżkę tę posiadają czarodzieje obdarzeni dużą mocą magiczną. Różdżka z olchy jest lojalna swemu właścicielowi i pomocna.


Osika

Krótki opis: Jakość drewna osiki jest ceniona przez wszystkich wytwórców różdżek ze względu na jej podobieństwo do kości słoniowej oraz wybitny potencjał magiczny. Posiadacze tychże różdżek są osobami zdecydowanymi i są znakomici w pojedynkach. W osiemnastowiecznym Klubie Pojedynków klubowicze posiadali tylko różdżki wykonane z osiki.


Ostrokrzew

Krótki opis: Jest to rodzaj rzadkich różdżek, tradycyjnie uważanych za ochronne. Działa najlepiej w rękach tych czarodziejów, którzy mogą potrzebować pomocy w przezwyciężaniu skłonności do gniewu czy zapalczywości. Często wybierają właścicieli, którzy angażują się w poszukiwania czegoś niebezpiecznego lub duchowego. Są to także różdżki mające dużą skłonność do zmiany właściwości zależnie od rdzenia – najtrudniej zespolić je z piórem feniksa, jednak jeśli się to uda, moc różdżki będzie wielka.


Sekwoja

Krótki opis: Uważa się, iż jest to różdżka przynosząca szczęście, dlatego popyt na nią jest zawsze duży. W rzeczywistości jednak, zdaniem wytwórców różdżek to nie sama różdżka przynosi szczęście, a dopasowuje się do czarodziejów, których cechuje umiejętność wyjścia z tarapatów, dokonywania właściwych wyborów czy też dostrzegania dobrych stron w tych nawet niezbyt dobrych zdarzeniach. Połączenie tej różdżki z dopasowanym do niej czarodziejem daje mu duże możliwości ekscytujących osiągnięć.


Sosna

Krótki opis: Różdżka wykonana z tego drewna wybiera czarodzieja, który jest niezależnym indywidualistą, który może być postrzegany jako samotnik, ale intrygujący i tajemniczy. Różdżki te są najczęściej wykorzystywane twórczo i są dostosowane do nowych metod i czarów. Właściciel tej różdżki będzie najprawdopodobniej wieść długie życie, ponieważ nie zdarza się, aby posiadacze sosnowych różdżek umierali młodo. Idealnie nadaje się do magii niewerbalnej.


Sosna pyłowa

Krótki opis: Magiczny gatunek drzewa, występujący na całym świecie. Od zwyczajnych "mugolskich" sosen odróżniają go jego nienaturalnej wielkości szyszki dorastające nawet do długości 80 cm, a przy tym ważące tylko tyle co szczypta soli. Jego kwiaty wydzielają cenny pył o potężnych magicznych właściwościach np. może on zostać użyty do każdej magicznej operacji, tzn. działa trochę jak proszek życzeń. Czarodziej X chce uśpić czarodzieja Y, więc X skupia się na tym, posypuje Y pyłem, a Y zasypia. Pył zbiera się tylko podczas kwitnienia, w czasie pełni księżyca, kiedy księżyc wisi najwyżej na niebie. Trwa to tylko kilka minut, dlatego zdobycie pyłu nie jest proste.


Świerk

Krótki opis: Różdżka ze świerku wymaga twardej ręki, ponieważ miewa własne pomysły. Najlepiej pasuje do czarodziejów śmiałych i z poczuciem humoru. Odpowiednio dobrana różdżka jest lojalnym pomocnikiem i zdolna jest do ekstrawaganckich czarów.


Topola  

Krótki opis: Różdżka o mocy jednolitej, charakteryzująca się siłą i spójnością. Pracuje najlepiej w rękach czarodzieja mającego wyraźną misję moralną.


Wawrzyn

Krótki opis: Powszechnie uważa się, że różdżką tą nie można wykonać niechlubnego aktu, jednak zdarzało się, i to najczęściej w poszukiwaniu chwały, że wykazywały potężną i niekiedy śmiertelną moc. Uważa się także, iż różdżki te są kapryśne, jednak nie jest to do końca sprawiedliwy osąd. Różdżka ta nie toleruje lenistwa u swojego właściciela.


Wierzba

Krótki opis: Różdżka z tego drewna jest znana z uzdrawiającej mocy i zdolności do magii niewerbalnej. Najlepiej pasuje do czarodzieja o dużym potencjale.


Winorośl  

Krótki opis: Różdżki te nie należą do popularnych. Posiadacze ich to ludzie, którzy poszukują większego celu. Różdżki te są bardziej wrażliwe pod względem dopasowania do odpowiedniego czarodzieja od innych. Zdarza się, że ukazują niezwykłe efekty już przy wejściu odpowiedniego czarodzieja do pomieszczenia, w którym znajduje się różdżka.


Wiąz  

Krótki opis: Różdżka wykonana z wiązu jest najbardziej odpowiednia dla czarodziejów czystej krwi lub takich, którzy wyznają tę filozofię. Różdżki te popełniają najmniej błędów czy też wypadków oraz jest zdolna do najbardziej wyrafinowanych zaklęć i uroków.


Wiśnia

Krótki opis: Różdżki z tego drzewa tworzy się rzadko i są one nacechowane dziwną mocą. Najbardziej popularne są w japońskiej szkole Mahoutokoro, gdzie studenci posiadający te różdżki mają specjalny prestiż. Posiadacz tejże różdżki, niezależnie od rdzenia, powinien wykazać się wyjątkowym opanowaniem oraz siłą umysłu.

 



Formularz zgłaszania nowych roślin:
Kod:
• [b]Wykasuj i wpisz nazwę stworzenia[/b]
[list]Krótki opis: 
Kategoria: Bardzo niebezpieczne/Niebezpieczne/Groźne/Niegroźne/Neutralne
Rodzaj: Zwykłe/Drzewa
[/list]
Powrót do góry Go down
 

spis roślin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» spis zaklęć
» spis używek
» spis zawodów
» spis przedmiotów
» spis eliksirów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Szablonowe Forum  :: spis roślin AZyZ3my :: 
sowy
-
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje
Czarodzieje | Czarodzieje